Türkiye, Balkanlar, Orta Doğu ve Ortabatı Avrupa’nın en güzel geek toplaşma mecrası olan GeekMuhit‘te epey uzun bir süre önce pırlanta gibi bir başlık açılmıştıGeekler hangi dergiyi okuyor? Muhit’imizin kalite direği Berke Kadam’ın açtığı başlık, taa Mayıs 2015’e dayanıyor. Orada “Ben Oyungezer, Kafa ve Socrates” demiş. Sonra da bizim Ozan, gitmiş sene başında konuyu hortlatmış.

İyi ki de hortlatmış! O sayede bizzatihi Muhitkarların, bizzatihi geeklerin yaptığı önerilerle şekillenen bir dergi külliyatı oluşturabildik. Genel olarak o konu başlığında yazıp çizilenler not edildi. Bunların ışığında, buyurun, geek alemi bu dergileri okuyor!

 

1. Popular Science & Bilim Teknik

01 Popular Science ve BilimTeknik

Fransuva mahlaslı Salih, pek çoğunuza ses olmuş. Popular Science ve Bilim Teknik Muhit’te sık adı geçen dergilerden. Özellikle Popular Science için söylenen övgü dolu sözler maşallahlık! Bilim Teknik de sanıyorum bir çıt eski günlerin hatrına eklenmiş ama… Neyse, Muhit’e karışmak bize düşmez!

 

2. Hortlak & Yabani

02 Hortlak ve Yabani

Yaramasaadam ve HanShotFirst (iki mükemmel rumuz gerçekten) ülkemizin güzide iki çizgi roman dergisini listelemiş. Elbette çizgi roman kültürü yüksek bünyeler için, Hortlak ve Yabani mutlaka okunması gerekenlerden.

 

3. Atlas & National Geographic

03 Atlas ve National Geographic

Geek bünyeye elbette gezmenin, keşfetmenin, doğanın, yeni yerlerin büyük çekiciliği var. Bu yüzden erhanosum‘un önerileri cuk yerinde. Zaten bu tip dergiler, alıp evden eksik edilmeyecek dergilerdir biraz. Bir iki ay alanı yoktur, tutkuyla alınırsa alınır!

 

4. Sokrates

04 Sokrates

Elbette, elbette! Bence tartışmasız dünyanın en iyi spor dergisi olan Sokrates’i zaten şurada babamızı över gibi övmüştük. Yetmediyse, buyurun burada Muhit’ten Ubermensch de övmüş. Bakın. Üstün insan övmüş diyorum.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.