5. 22 Adımda CIVIL WAR’ın SPIDER-MAN Fragmanının Detaylı Çözümlemesi!

Captain-America-Civil-War-Trailer_00025

Civil War’ın yeni fragmanıyla ilgili konuşacak çok şey var. O kadar ki, fragmanı siteye girdiğimiz gariban cılız haberin hepsinin yükünü kaldıramayacağını biliyorduk. O yüzden, söylemek istediklerimizi, gördüklerimizi, teorilerimizi hep birlikte buraya atalım istedik.

 

4. GAME OF THRONES’da Olacakların Önceden AĞIR İma Edildiği (Ama Fark Etmediğimiz) 9 Durum

Mother_of_direwolves

Zira Martin, kimisi “odadaki fil” kadar bariz, kimisi ancak tekrar tekrar okunduğunda kendini belli eden “foreshadowing” izleriyle doldurmuştur kitaplarını. Hatta direkt olarak; “Eğer kitabın başında 3 tane ejderha yumurtası gösteriyorsan, bir noktada bu yumurtalar çatlamalı ve içinden ejderhalar çıkmalıdır” gibi Çehov’un Silahı’nı refere eden yapılar da kullanır. Bu mantıkla akıllara durgunluk veren bir büyüklükte olan Sur elbet yıkılmalı, asla zapt edilemez denilen Kartal Yuvası (Eyrie) zapt edilmelidir.

 

3. POKEMON GO Sonunda Çıktı – Nasıl İndirilir? Nasıl Oynanır?

pokemongostart

Oyunu bazı yollardan, ülkelerindeki mağazalarda erişime açılmadan elde edenler de var tabii, fakat o yöntemi önerenler kadar önermeyenler de var. Bunun kararını siz geeklere bırakalım biz, “risk budur” deyip de bulduktan sonra elinizde patlama imkanının olduğunu söylemesek yalan da olabilir hani. Siz kararınızı veredurun, biz bu sırada size oyunumuza dair kısa bir giriş dersi verelim: Dikkat lütfen! Pokemon Go 101 dersi başlıyor!

 

2. POKEMON GO Hakkında Aklınıza Gelebilecek Tüm Sorular Ve Cevapları Burada!

asd

Ortalığı kasıp kavuran Pokemon Go, herkesi etkisi altına almışken oyuncuların karşılaştığı en genel sorunların ardı arkası kesilmiyor. E hal böyle olunca da bir önceki yazımızda ana hatlarına değindiğimiz bu oyun için şimdilik kısıtlı olan özellikleri açıklamak adına kısa bir rehber hazırlayalım dedik. Umarız bir problem yaşamamışsınızdır oynarken ama oldu da bazı noktalarda takıldıysanız, sizlere iyi geleceğini düşündüğümüz rehberimizi şöyle bir dillendirelim:

 

1. Kimi Suçlayalım?

Hiç-Tweet

Ankaralı bu sabah kalkıp işine gitti. Sabah uyandı, ve okuluna gitti. Ve hepsi de, okulu ister İncek’te olsun, ister Bilkent’te; işi ister Ostim’de olsun, ister Teknokent’te, Güvenpark’tan geçtiler. Bunu anlamanız çok önemli. Ankara’da herkes bu sabah kalkıp, dün akşam bir bombanın patladığı yere gitti. Hiçbir çareleri yoktu çünkü. Hayat durmadı. Pazartesi sabahı yine işe gitmek zorundalardı. Dersleri vardı. Sınavları vardı. Hiçbir çareleri yoktu, çünkü bu zaten son altı ayda yaşanan üçüncü büyük patlamaydı, ve artık onlar yol tarif ederken “geçen patlamanın olduğu yerden dön” diyecek kadar kanıksamışlardı bu tehlike hâlini.

O hâlde soruyorum size. Kimi suçlayalım?

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.