Yumuşak şarkılar sever misiniz? Kulaktan içeriye şöyle fısıltı gibi inen, en yorgun günlerin sonunda bir şeyler hissetmek istediğiniz ama bu hislerin suratınıza çarpılmasını kaldıramayacağınızı hissttiğinizde iyi gelen şarkılar hani; onlardan söz ediyorum. Çağrı Çınar‘ın gerçek Akdeniz kokularına sararak, pamuk şeker gibi vokaliyle sunduğu şarkısı Gitmişsin gibi şarkılardan söz ediyorum. Dinlemek istersiniz diye tahmin eder, şuraya bırakıyorum.

Bu tip şarkılardan bir ara çok yapılırdı Türkiye’de; Yaşar ve Ege isimleri bilhassa geliyor aklıma. Bu bakımdan Çağrı retro bir müzik yapıyor aslında ve bu samimi bir retroluk. gkyMUSIC’in diğer hemen hemen her şarkısı gibi bunun da paçalarından insanlık, güzellik ve kalp akıyor. Akıllara gençlik üzüntüleri, gençlik buruklukları geliyor. Belki eğer içindeyseniz bu buruk ve üzüntülü hâllerin, bugünlerinize dokunuyor. Dokunabilir çünkü. Bunu yapacak kadar yüreği var Çağrı’nın.

Yapan geek’in bir numaralı borazancısı Geekyapar’ın, müzik yapan geek gönüllerin omuzlarında yükselen müzik platformu gkyMUSIC için her yeni Pazartesi günü, yeni bir şarkı demek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen güzel şarkılar arasından Geekyapar ekibinin seçip sundukları her haftanın ilk günü, saat 13:30‘da müzik dinleyen kalplerle buluşuyor. Siz de şarkı seçip yollamak istiyorsanız, muzik yazıyor, at sembolünü koyuyor, geekyapar nokta com ile de adresi bitiriyorsunuz.

Öpüyoruz!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.