Ben bir motor sevdalısıyım. Özellikle cruiser ve chopper motorlar ilgimi çekiyor. Bu yüzden tahmin edersiniz ki Harley Davidson motorlar tasarımlarıyla gözümde birer ilah seviyesindeler. Bildiğimiz sıradan hallerine bile aşık olduğum kadına bakmışım gibi bakıyorum. Biliyorum, bu bana özel bir sevda değil. Benim gibi binlercesi var. Farkındayım.

Ben bir Marvel hayranıyım aynı zamanda. Özellikle problemlerinden doğan karakterleri ilgimi çekiyor. Bu yüzden tahmin edersiniz ki içinde Marvel barındıran çoğu şeye en azından durup bir bakarım. Bardaklara, tişörtlere, anahtarlıklara bile Marvel teması işlense ilgim kendini açığa vuruyor. Biliyorum, bu bana özel bir ilgi değil. Benim gibi binlercesi var. Farkındayım.

İşte Harley Davidson ve Marvel benim gibi binlerce ve binlerce insanı baştan ayağa çatlatacak bir projeye imza attı geçtiğimiz günlerde: El ele verip Marvel kahramanları temalı cruiser/chopper motorlar tasarladılar Avustralya’daki atölyelerinde. Iron Man, Captain America, Hulk, Wasp, Punisher, Drax, Spider Gwen… Toplam 17 karaktere 25 motor tasarımı yapıldı. Harley Davidson’ın meşhur yüksek fiyatları dışında bunda insan çatlatacak ne var derseniz, bu motorlar seri üretime girmeyecekler. Boyamalarından, montajına tamamen el emeği göz nuru olan motorlar muhtemelen bir süre sergi parçası olup sonrasında çok çok uçuk rakamlara tek örnek halinde satılacaklar. Bize de resimlerine bakmak düşecek.

Sonraki sayfada göreceğiniz motorlardan benim favorilerim uzun yollar için Thanos, genel kullanım için Punisher ve Black Panther, karaktere uygun tasarım açısından da Captain America ve Drax tasarımları oldu. Groot, Spiderman ve Iron Man tasarımları içinse üzerinde daha çok düşünülebileceği fikrindeyim. Siz de fikir paylaşın diye alta projenin tanıtım videosunu ve motorların teker teker gösterildiği videoyu koyuyoruz. Arka sayfaya da kapak veya masaüstü resmi olarak kullanabileceğiniz resimleri koyduk. İyi çatlamalar arkadaşlar. Ben dik durmakta zorlanır hale geldim bile.

https://www.youtube.com/watch?v=YARCqnnR9Pg

1 2
Yazar

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.