James Struthers – You, Me and Optimus Prime

Bu şarkının YouTube’da iki yüz bin görüntülenme civarında dolaşıyor olması gerçekten de, samimi söylüyor ve Sabri Ugan’ın repertuarından bir cümle ödünç alıyorum, müziğe ihanet. Struthers’ın şarkısı o kadar eğlenceli, hafif ve keyifli ki; o klip o kadar güzel çekilmiş ve yapılmış ki; nasıl viral olmamış anlayabilmiş değilim. Listedeki çoğu şarkı gibi, saf bir hisse Optimus Prime’ı nasıl dahil edecek diye düşünüyorsunuz, ama ediyorlar işte. Geek eder çünkü be!

 

The Wonderstrucks – Geek Like Me

Lemon Demon’un ulvi işi Geeks in Love gibi Wonderstrucks’ın Geek Like Me’si. Ama daha hafif, daha başı önde. Daha sakin. Aslında temelinde anlattığı şey çok aynı. Aynı frekansta konuştuğun birini bulacak kadar şanslı olmak üzerine. Buna şaşırmak da var Geek Like Me’de. Ama “beni nasıl sevdin”‘den çok, “sen de benim gibisin” şaşırması. “Ben kendimi yalnız sanıyordum” şaşırması. O en naif duygu var ya hani sizi sevecek, mutlu edecek birini bulduğunuzda hissettiğiniz? O işte…

 

Kirby Krackle – Up, Up, Down, Down

Seattle bazlı Kirby Krackle’ın şarkısı çok basit bir aşk şarkısı aslında. Ne geek kültürüne basmayı amaçlıyor, ne de buradan ekmek yemeyi. Ne yukarıdaki bazı şarkılar gibi “nerd” sosları var, ne de “imkansız sanıyordum” şaşkınlığı. Sadece ve sadece geek bir adamın aşkı bu. Sevgilisine bakıp Konami kodunu yazıp kalbini “unlock” etmeye çalışan bir adam. Ama şimdiden uyaralım, şarkı finale doğru baya ilginç bir yere doğru gidiyor. Olsun, gidişinden tam puan veriyoruz biz!

 

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

2 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.