Şu naçizane ömrümde, biraz daha sosyal medya ve marka-müşteri ilişkileri konusunda tecrübe kazanmaya başladıkça en şaşırdığım şeyler sırasının bir numarasına şöhretin gücü yerleşti tartışmasız bir şekilde. Bu sırf bir ünlü kendileri hakkında kötü tweet atmasın diye üzerine yirmi garson fırlatan restoranlarda da geçerli, “belki bir fotoğrafın arkasında çıkar” diye Instagram fenomenlerine bedava ürün gönderen markalarda da geçerli.

Kim-Kardashian-Photoshoot-2

Küçük çaptaki firmaların buna başvurmasını anlıyorum. Algılayamadığım, sınıflandıramadığım ünlülerin dev firmalar üzerindeki tahakkümü. Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz haftalarda Apple Music ekseriyetle Taylor Swift’in konuya karşı çıkmasından mütevellit “üç aylık deneme süresinde çalınan şarkılar için sanatçılara ödeme yapmama” politikasından geri dönmüştü. Şimdi de Kim Kardashian, Twitter’ı dize getirdi.

Kim Kardashian hakkında çok şey söylenebilir, ve söyleniyor da zaten. Fakat sosyal medyada tek kişilik bir ordu gücünde olduğu su götürmez. Kendisi hâlâ 33.8 milyon kişiyle Twitter’ın en çok takip edilen şahıslarından biri. O yüzden Twitter’a “ben şu özelliği istiyorum” dediğinde, sözü dinleniyor. Kardashian geçtiğimiz gün Twitter’a (şirkete, evet) e-mail attığını ve Tweetleri bastıktan sonra düzenleyebilme opsiyonu istediğini söyledi. Twitter nasıl cevap verdi peki? “Evet, harika fikir!” dediler. Twitter üzerinden. Cidden!

Kim Kardashian Twitter

Yani ne desek bilemedik. Ey şanlı Twitter, tweet düzenlemek gibi dünyanın en temel şeyini eklemek için Kardashian’ın pirelenmesini mi bekledin? Yani en gedikli müşterine özel ehemmiyet göstermeyi pek tabii anlıyorum. Neticede AVM’nin en kalabalık dükkanı Kardashian’ınki. Ama insan yine de şaşırmadan edemiyor yahu. Kadın resmen Twitter’a mail attı, Twitter’da “Aa harbiden?” dedi. Yarın tweetlerimizi düzenleyebilirsek,  teşekkür borçlu olduğumuz kişi Kim Kardashian!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.