7. The Antlers – Shiva

Geleceğinize dair bir umut varsa içinizde, aşk, böcekler, kuşlar iyi şeylerse The Antlers’ın Hospice albümünü lütfen dinlemeyin. Rica ediyorum. Bir hastabakıcının kanser hastası bir kadına aşık olmasını anlatıyor. Bu şarkı da o hikayenin sonu. Sizce bu listede olduğuna göre nasıl bitiyor olabilir?

Tabuta son çivinin çakıldığı söz: “Aniden, tüm makineler sustu hep birlikte ve monitörler son bir kez bipledi.”

 

6. Nine Inch Nails – Hurt

http://www.youtube.com/watch?v=htmKZKR7oyc

Evet, bu şarkı artık Johnny Cash’in. Ve o da rahatlıkla bu listeye girebilirdi. Ama Trent daha belden aşağı vuruyor. Cash’i dinlerken ister istemez bu muhteşem adamı anıp, mutlu da oluyorsunuz. Burada ise sadece çöküş var. Sadece aşağıya doğru inen bir spiral.

Tabuta son çivinin çakıldığı söz: “Tanıdığım herkes, gidiyor en sonunda.”

 

5. Glasvegas – Lots Sometimes

Lots Sometimes takriben 7 dakikalık bir şarkı. 7 dakikası da ince ince tasarlanmış. Her adımı bilerek atılıyor. Tüm melodilerin, sözlerin gittiği yer aynı. Yavaş yavaş biriken, büyüyen şarkı en sonunda sizi dibe çekerek bitiyor. Biten her ilişkinin ardından insanı paramparça etmek için yapılmış her şey.

Tabuta son çivinin çakıldığı söz: “Bırakıp hayatıma devam etmeyi zor buluyorum bazen çok, gerçekten en sonuna varabileceğimizi düşünmüştüm bazen çok, seni sevmeyi sanırım hiç bırakmadım bazen çok. Hala senin hakkında düşünüyorum bazen çok.”

 

1 2 3
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.