4. Son On Beş Yılın En Etkili Draft Seçimi

20

Geçenlerde yazısını yazdığımız için, pek uzatmıyoruz: Tim Duncan, bizim tamamen totomuzdan uydurduğumuz yönteme göre, NBA tarihinin en etkili bir numaralı draft seçimi. En azından son on beş yıl değerlendirildiğinde, gelişinden önceki seneyle çaylak yılı arasında en fazla galibiyet farkına yol açan oyuncu kendisi. San Antonio Spurs’e fazladan 38 galibiyet getirmiş Duncan’ın gelişi. Rakibi yok bu konuda.

 

5. Kariyerinde Sadece Bir Yıl Tek Haneli Sayı Ortalamasına İndi

Tim Duncan 4

Duncan’ın çaylak yılında bu kadar etki vermesinin sebebi şüphesiz ortamlara direkt olarak 21 sayı ve 11 ribaund ortalamayla girmiş olması. Duncan bu muhteşem istatistiği tam sekiz sezon boyunca hiç bozmadı ve hep 20+ sayı, 10+ ribaund ortalamalarıyla oynadı. Yetmedi, tam on bir sezonu double-double istatistiklerle kapattı. 19 senelik muazzam kariyerinde tek haneli sayı ortalamalarına düştüğü tek sezon, son sezonu; yani geçtiğimiz yıl. 8.6 sayı, 7.3 ribaund ortalamasıyla oynadı Duncan. Kariyer ortalaması da 1389’una ilk beş başladığı 1392 maçta, 19 sayı, 10.8 ribaund, 2.2 blok. İstikrar!

 

6. Kendisi Maşallahlık Bir Geek!

Tim Duncan 5

Tim Duncan’ın geek olduğuyla ilgili çok şey okumuşsunuzdur muhtemelen, bir de biz ekleyelim. Kendisi silme, has geek. Düzenli olarak Dungeons & Dragons oynuyor, rönesans fuarlarına katılmaktan keyif alıyor. Baya sağlam da bir oyuncu bu arada. Ve evet, kendisine o malum soru sorulmuş, NBA 2K’da kendisini alıp oynamaktan da haz alıyor. Biz eminiz, baya İngilizce yayın yapsak bir yerden dokunurduk Tim Duncan’ın hayatına. NBA tarihinin en muhteşem karakterlerinden biriyle bir şeyleri paylaşmaktan da fena hâlde gurur duyardık. Geride bıraktığın 19 muhteşem sezon, ve bizde yarattığın sayısız efsane anı için teşekkürler Sir Tim!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.