Pacers – Pistons (’04)

03 Pacers Pistons Brawl

Burada biraz daha farklı bir durumdan söz etmek gerek; zira bu rekabet… Ee, pek de sportif değil. Bilmeyenler için, şöyle anlatalım. 2000’lerin ortasında, Larry Brown’ın liderliğindeki Detroit Doğu’da yeller estiriyordu. 2004 yılında bunun meyvesini, şimdinin Golden State’inden bile daha etkileyici bir ilk beşe sahip (Payton, Fisher, Bryant, Malone, Shaq) Los Angeles’ı yenerek almışlardı zaten. Mütevazi bir beşleri vardı. Bad Boys kadar sorunlu değillerdi, ancak yine de Rasheed ve Ben Wallace sağ olsun, teknik faul eksik olmuyordu maçlardan. Yine de, kimse onlardan böyle bir şey beklemiyordu.

19 Kasım 2004 günü, Detroit ve Indiana, Pistons’ın evinde buluştu. Maçın bitmesine bir dakikadan az bir süre kalmıştı, Pistons’ın mağlubiyeti kesin gibiydi. Sonra bir kavga çıktı. Artest Wallace’a sert bir faul yaptı. Wallace geri dönüp çıkıştı. Takım arkadaşları dahil oldu. Sonra kavga yatıştı biraz. Artest’i kenara yolladılar dinlensin diye. O esnada bir hayran, Artest’e bir kola kutusu fırlattı. Artest ne yaptı? Dönüp bunu yaptığına inandığı bir hayranı pataklamaya başladı. Tabii dövmeye çalıştığı adamın durumla alakası olmadığı gibi, Artest bu esnada Pacers’ın radyo spikerini de hastanelik etti. O saatten sonra iki takım arasında oynanan tüm maçlar, bunun gölgesi altında icra edildi ve uzunca bir süre, bu gerginliğin yarattığı rekabetçi ortamı izlemek keyifliydi. Bugün bile, sarı-mavi ve kırmızı-mavi renkler bir araya gelince, bir elektrik oluyor. Bugün bile o maçlar ayrı açılıyor!

 

Bucks – Cavaliers (’16)

Tony Snell,Kyrie Irving

Şimdi, burada neyden bahsettiğimizi iyice bir şekillendirmek gerek. Central Division’da nam salmış başka senelik veya dönemlik rekabetler var. Ancak biz biraz farklı bir şey yapmak istedik bu listenin finalinde. Bu sene izlemeniz gerektiğine inandığımız bir ikiliyi paylaşalım dedik.

Milwaukee Bucks, bu sene gerçekten de muhteşem bir çıkış içerisinde. Seyretmesi çok tatlı bir top oynuyorlar. Jabari Parker ve Giannis Antetekounmpo ikilisini izlemek müthiş keyif. Greg Monroe, Michael Beasley, Dellavedova gibi işini iyi yapan rol oyuncuları var. Cavs ise canavar gibi. Warriors’ı tesadüfi yenmediklerini herkese ispat etme derdindeler. Bu dert, Kevin Love’ı aşka getirdi. Kyrie Robin’di, Nightwing etti. J.R. Smith bile hep beklediğimiz o istikrara kavuştu. Topu muhteşem döndürüyorlar. Ayakları sağlam yere basıyor.

Bucks ise pek canavar değil. Belki playoff’a ulaşabilecekler. Belki de bunu başaramayacaklar. Ve muhtemelen Cavs’e de bol bol yenilecekler zaten. Ama bu sene LeBron ve saz arkadaşlarıyla yaptıkları iki maç da, muhtemelen Cavs’in sezon içerisindeki Warriors müsabakaları hariç oynadığı en seyirlik karşılaşmalardı. Ve döndüre döndüre bir daha oynayacaklar play-off’lar gelene kadar. Gidişata bakılırsa, play-off’ta da denk gelecekler. Ve gerçekten, biz bu sene ara ara BucksCavs maçlarını izlemenizi öneriyoruz. Çok tatlış, minnoş, biraz tek taraflı ama yine de takip etmesi şart bir ikilik var orada…

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.