Emine Ülker Tarhan’ın çıkıp dönemin Başbakan’ını “Ak Saruman olmuşsun sen” diye suçlaması, Melih Gökçek’in savaşan Transformers seçim vaadiyle yarışı kazanıp, şehre Gundam getirmesi; bir dönem ülkeyi sarsan tapelerin başında Death Note çalması derken, memleketin inceden geek olduğunu zaten fark etmiştik aslında. Ama yine de, ne olursa olsun, her seferinde eskiden sadece küçük zümrelere ait olan güzel şeyler paylaşılınca, insanlar “aa harbiden güzelmiş?” kafasına gelince, çok memnun olmadan duramıyoruz.

Pegasus Marvel

Bunun son halkasını ülkemizde Pegasus gerçekleştirmiş. Yeni Zelanda’da Air New Zealand elfleri, hobbitleri alıp bir uçuş güvenliği videosu çekmişti, hatırlar mısınız? O zaman siz de bakıp “ya ulan, of, hep oralarda oluyor bunlar” diye hayıflanmış mıydınız? Biz baya hayıflanmıştık. Ama ne hikmetse, birkaç gündür pek çok farklı alanda olduğu gibi, burada da ülkeye dair ümidimizi arttıran bir şey yaşandı. Pegasus Marvel ile işbirliği yaptı, ortaya epik bir uçuş güvenlik videosu çıkarttı.

Videonun kendisi zaten malum. Konu gayet şirinlikle işlenmiş. Elbette tutup da ana amacı bir güvenlik kılavuzu olmak olan bir videoyu şurada eleştirip yargılayacak değiliz. Ama bizce, Marvel’ın filmlerinden baya bir feyz almışlar! Araya serpiştirdikleri ufak gizemler, sırlar var. Ne yalan söyleyeyim, yüzü nur içinde bir Doctor Strange‘i gördükten sonra her şeyi başa sarıp, ince detayları iyice inceleyesim geldi. Bir de müsaitse Pegasus’a ulaşıp Black Widow’u oynayan aktrisi bir öğrenebilirsek, tam olacak…

Video şirin, çocuk hayal gücüyle harmanlanmış, kahramanlarımız yürürken arkadan şahlanan uçaklar, Odin gücüyle gelen dede, Iron Man’in kendisini kalkış sırasında kapatması, Loki’nin türlü hinlikleri, her şey gayet tatlı. Ama en hoş olanı, böyle bir videonun yapılmış olması, hem de bizim buralarda. Yarın öbür gün Kotaku’lar, Gizmodo’lar falan kapacak bu videoyu ey geek, şimdiden izle, keyiflen, kıvanç duy. Buyur!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

8 Yorum

  1. Güzel reklam.Yalnız reklamdaki Black widowu al Avengersa koy oynar,tip olarak çok iyi gözükür,oyunculuğu bilemem tabiki.

  2. Sırıtarak izledim tüm videoyu. Çok güzel yapmışlar reklamı. Kendini kapatan Iron Man e çok güldüm ben

  3. Orda gördüğüm Dr. Strange miydi ? yoksa çocuk gibi bende mi rüya gördüm :))
    Şaka bi tarafa gerçekten dikkat çekici ve eğlenceli bişey yapmışlar. Video bitince ayakta alkışladım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.