2015’te en çok şaşırdığım şeyler isimli bir liste yapsam, sanırım bu Power Rangers filmi ilk beşe adaylığı zorlardı. Joseph Kahn tarafından yönetilen ve içinde Katee Sackhoff, James Van Der Beek gibi isimleri barındıran bu kısa Power Rangers filmi, Ranger evrenine daha önce hiç bakmadığımız bir pencereden göz atmaya fırsat veriyor. Bakın Ranger evreni diyoruz. Bu isim tamlamasını kullanacağımızı bile sanmazdık bundan önce!

Gerçekten söz konusu taytlı kıyafetler giyen maskeli kahramanlar olduğunda herhangi bir şeyin bu kadar “karanlık” olabileceğini düşünmezdik, hele hele Power Rangers’ın bu hale gelebileceğini ben en çılgın hayallerimde bile göremezdim sanırım, gördüğüme sevindim mi? Hem de ne.

jxivg68kepkyyauopdo5

Bu arada film herhangi bir şeyin pilotu değil, bir serinin başlangıcı değil, bir proje için hazırlanan kısa bir video değil. Kahn filmi sadece “istediği için” yapmış ve “fan film” olarak değerlendiriyor. Filmin Saban Entertainment veya Lionsgate ile bir ilgisi de yok, herhangi bir kar amacı da yok, adam oturmuş kendi keyfi için muhteşem bir Power Rangers kısa filmi yapmış. İnsan bazen bazı insanların kararlılığına hakikaten hayret ediyor.

Filmde her şeyden biraz biraz var, aksiyon, cinsellik, kan, bilim kurgu, psikolojik gerilim falan derken ortaya harika bir kurgu çıkmış doğrusu. Bu arada filmin iki versiyonu var, bol seksli “NSFW” versiyonu internette dolanıyor, biz buraya seks içermeyen efendi versiyonunu koyuyoruz. Beni bu filmle ilgili şaşırtan şeylerden birisi sanırım kadro oldu. Kate Sackhoff, yani namı diğer Starbuck, Pink Ranger’ı canlandırıyor, Van Der Beek ise Rocky karakterini.

Projenin yapımcılığını Judge Dredd: Superfiend projesiyle tanıdığımız Adi Shankar yapmış. Kendisi Power Rangers hayranı olduğundan böyle bir işe okey demiş. Ayrıca şöyle bir açıklaması var, benim epey hoşuma gitti;

“Çocukken iki adet favori TV şovum vardı. Bunlardan biri X-Men’in çizgi filmi diğeri ise Power Rangers idi. Yıllar geçtikten sonra ellerinde kitle imha silahları ve türlü teknoloji ile intergalaktik düşmanlara karşı savaşan liseli gençlerin büyüdüklerinde çok ciddi psikolojik sorunları olabileceğini düşündüm, bu film de buradan çıktı aslında.”

Lafı çok uzatmadan ben sizi günün güzelliğine bırakıyorum, iyi seyirler.

Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

10 Yorum

 1. https://eksisozluk.com/hem-de-ne–348413

  Mert Günhan bir tek “anlayamazsınız” diyen çocuktan alıntı yapmadığın kalmıştı o da oldu. “Hem de nasıl” derlerdi ona bir zamanlar. Yazıyı bıraktım bununla uğraşıyorum evet, çünkü şu anda başka işim yok ona da evet.

 2. Ya reboot yapılacaksa bu yaklaşımla yapılmalı. Mortal Kombat Rebirth de mükemmeldi mesela. Yapım şirketlerinin anlamadığı, 90’larda bu karakterleri, kahramanları seven gençler, çocuklar şimdi adult oldular. Dolayısıyla bu tarz rebootların esas alıcısı artık çocuklar değil, 30 yaş üstü yetişkinler. PG-13 bizleri kesmiyo, R-Rated bir Power Rangers, Ninja Turtles, Transformers, Mortal Kombat hakediyoruz bence. Bu tarz farklı yaklaşımlara daha fazla prim verilmeli kanımca..

 3. NSFW versiyonunu vimeo uçurmuş. başka hiçbir yerde de bulamadım… Bulan var mı acep?

 4. Uyuşturucu falan aşırıya kaçmış bence ama yine de böyle büyükler için bir versiyon yapılmalı, bu serinin ilk izleyicileri en az 25+ yaş grubunda artık…

 5. Power Rangers için artık yaşı ilerlemiş asıl seyirci kitlesine hitap eden, sağlam bir film serisi yapılması gerçekten de birileri için sağlam kazanç kapısı olabilirdi. 🙂

 6. Abdulkerim Eser Cevap ver

  90’lı yıllarda en büyük eğlencem okuldan eve geldiğimde televizyonu açıp Power Rangers’ı izlemekti. Şu an orjinal seriye baktığımda çok çocukça geliyor evet ama bu film bambaşkaymış.
  Bir kişinin özverisiyle yapılmış bu 15 dk.lık film bizi bu denli mest ettiyse, ciddi bir bütçe ve iyi bir senaryoyla yapılmış uzun metraj filmi bizi nasıl duygulara gark eder. Düşünemiyorum.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.