Radiohead ayrı. Bunun farkındayız. Müzik hayatına sıradan, üzülmüş bir post-grunge grubu olarak başlayıp, ikinci albümlerinde resmen Arena Rock’a niyetlendikten sonra üçüncü albümlerinde her şeyi baştan yazan, dördüncü albümleriyle ise yeni milenyum boyunca Rock gruplarının feyz alacağı çizgiyi yaratan Radiohead, şüphe yok ki diğerlerinden ayrı bir düzlemde hareket ediyor. Bir albümü diğerini tutmuyor; bir belledikleri tarz, diğerinin yanında ölümüne alakasız kalıyor; her birini de başarıyla yansıtmayı başarıyor, beceriyor.

O yüzdendir diye düşünüyoruz ki, Radiohead’in cover’ları da ayrı. Geekyapar yine hizmetinizde. Oturun şu yazının başına, sırayla şarkıları dinleyin. Tutsun sizi şarkılar, başka bir yere gidin bir süre. Yapabilsek bir kahve de yapardık şu an size. Maksat sükut, huzur, güzel müzik olsun. Buyrun, en az orijinali kadar iyi 8 Radiohead cover’ı!

 

8. Sia – Paranoid Android

 

7. Gillian Welch – Black Star

 

6. Vampire Weekend – Exit Music (For A Film)

 

5. Amanda Palmer – Idioteque

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.