4. Watchmojo

Geekyapar’ın yüce liste ve listicle’larını yazarken Watchmojo ile pişti olmamak için ne kadar uğraştığımızı bilemez, hatta anlayamazsınız. Allah’tan Watchmojo’nun listeleri “en iyi” kavramından ilerliyorlar da, bizim gibi daha ziyade “Şu garip 8 şey” kıvamında yazılara boşluk kalıyor. Zira herhangi bir “Top 10” içeriği üretmek Watchmojo’nun hızında neredeyse imkansız. Kanadalı site, çizgi romanlardan sinemaya, müzikten oyunlara kadar her konuda bir “Top 10” fikri belirtiyor. Genelde de listelerinde objektif bir duruş sergilemeye çalışıyorlar. Yani En İyi 10 Iron Maiden şarkısı yaptıklarında, sadece kendi beğenilerini değil; satış rakamlarını, grubun hayranlarının en sevdiklerini ve konserlerde en çalınanları dikkate alıp sıralıyorlar. Bu zaman zaman (hatta çoğunlukla) basmakalıp tercihlere yol açsa da, insan “Top 10 Hardest Games” videosunu görüp, kendisine göre en zor olanın listede kaç olduğunu merak edip, tıklıyor. Çok uzun zamandır günde en az 3-4 video akışını bozmayan kanal listedekiler arasındaki en aktifi. Emin olun, boşta kalmazsınız yani.

 

5. ProJared

ProJared daha evvel bir yazımızda belirttiğimiz “kameram var, odamda çekiyorum hacıt” tarzı bir oyun kanalı. Ağırlıklı olarak da Let’s Play videoları ve incelemeler yapıyor. Bizi ProJared’a bağlayan, iki video serisi oldu. İlki, Pokémon’un meşhur Nuzlocke Challenge’ına dair çektiği FireRed serisiydi. Twitch üzerinden yaptığı yayını, Nuzlocke kurallarının dramasıyla bağlayıp, ortaya adeta bir dizi çıkartan ProJared’un bu serisi sonlara doğru “HAYIIIIR, NUPTUP DAYAAAN” diye bağırttırıyordu insanı. ProJared sonra aynı seriye Pokemon Y için de devam etti. Fakat sizin de en seveceğinizi düşündüğümüz video konsepti 1 dakikalık incelemeleri. Şu koşuşturma içerisinde hangimizin 10 dakikalık inceleme videosu izlemeye vakti var allasen? ProJared görüşlerini daha geniş halleriyle de yüklüyor, fakat 1 dakikalık incelemeleri genelde oyun hakkında adil ve yerinde tespitleri, hızlı ve net bir şekilde sunmasıyla gönlümüzde ayrı bir yerde.

 

6. TheFineBros

FineBros’un React serisi çok uzun zamandır devam ediyor, fakat son iki üç ay içerisinde iki videosuyla felaket derecede patladı. Birincisi, “Kids React to Gay Marriage” videosuydu, ikincisi ise spesifik olarak 90’lar nesline kendini yaşlı hissettirmek için tasarlanmış “Kids React to Walkman” videosu. React serisinin konsepti basit, dört farklı kategoride (Kids, Teens, YouTubers, Elders) insanları toplayıp, onlara bir şeyler izletiyor ve tepkilerini alıyorlar. Yukarıya koyduğumuz Elders React to Shakira – Can’t Remember to Forget You favorilerimizden biri, zira yaşlı amcaların “Shakira ile Rihanna’yı yatakta buldunuz, ne yaparsınız?” sorusuna verdiği cevapları izlemek bize paha biçilemez geliyor. Fakat FineBros React’lerden de fazlasını yapıyor. Her karakterin bir müzik janrını temsil ettiği MyMusic serisi, YouTube’un genel küçük özeti kıvamında geçen YouTube Spoilers videoları… Üretken ve eğlenceli kanallardan biri FineBros, orası kesin.

 

7. Cinemassacre

Cinemassacre demek, Angry Video Game Nerd demek. AVGN demek ise oyun dünyasının en eğlenceli orijinal içeriği demek. Eski, berbat oyunları oynayıp sinirlenen, ağzını bozan ve temsili olarak Bugs Bunny’yi döven bir adamı sevmemek mümkün değil. Fakat Cinemassacre kanalı AVGN haricinde başka güzel içerikler de üretiyor. AVGN’in yaratıcısı James Rolfe ve yine Cinemassacre ekibinden Mike Matei’nin retro Let’s Play-vari videoları, Mike’ın glitch videoları, “En İyi 10 Kıymeti Bilinmeyen NES Oyunları” gibi listelerle birlikte Cinemassacre özünde retro bir oyun kanalı. Eğer AVGN’i sevmediyseniz, bizce bir iki şans daha verin, ama yok yine olmuyorsa, Cinemassacre’ın diğer içerikleri de insanın içerisindeki retro oyun açlığını delicesine tatmin ediyor. Bir de, kötü oyuna kızılmasını izlemek her yerde eğlenceli be!

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.