6) Şarkısının Sözlerini Bilmeyen Sarhoş

bizimkiler

Temsili Geek Figür: Cemil

Genelde Taksim ve Kadıköy minibüslerinin vazgeçilmezi olan Şarkısının Sözlerini Bilmeyen Sarhoş yani ŞSBS, fazla maruz kalındığında çekilmez bir türdür. Yol boyunca sözlerini bilmediği şarkıların bildiği kadarını söyleyen ve geri kalanını enstrümantal bir şekilde mırıldanan ŞSBS’ler, genellikle 3-4 arası 112 numaralı Taksim otobüsünde 63 kere “Kara Vicdanlı, hey hey” diye bağırmaları ile ünlüdürler.

 

7) Son Otobüs Kızı

under the skin

Temsili Geek Figür: Under the Skin’deki Abla

Son Otobüs Kızı, aslında trajik bir türdür. Ailesinin yaptığı baskılar yüzünden eğlenceden son otobüsle geç dönmeyi utanç verici bir şey olarak gören bu türü genellikle yine 112 ve 110 hatlarında tedirgin sincapsal bakışları ile görebilirsiniz. 1-2 Saniyeden fazla bakarsanız biber spreyleri ile hayatınızı kaydırabilecek potansiyele sahip bu talihsiz tür, hala koruma altına alınmamıştır. Son Otobüs Kızı her zaman yanında içtiği alkolün kokusunu alsın diye bol çilekli sakız taşıması ile bilinir.

 

8) 90’lardan Beri Bitmeyen Gitarlı Metalci

slash

Temsili Geek Figür: Slash

90’lar da gençliğinin zirvesini yaşamış bu tür, sene 2014 olmasına rağmen Iron Maiden tişörtü ve sırtında gitarı ile Taksim civarlarında çeşitli toplu taşımalar arasında gidip gelmektedir. Dışarıdan hala cool göründüğünü sanan fakat insanların artık bolca taşak geçtiği gitarlı metalci türünün yeni jenerasyon üyeleri, 90’lardan beri gitarda gam yapmak dışında bir şey öğrenemediği için yavaş yavaş gitarı elinden bırakmaya başlamıştır. Gitarlı metalciler her ne kadar biraları götürüp daha sonra evde kapattığı kızla sevişecekmiş imajıyla yürüseler bile aslında annesinin tepsiyle kahvaltısını ayağına götürdüğü aile evine döndüğü için içten içe mutludur.

 

9) Hep Depresif

sandman

Temsili Geek Figür: Dream

Hep Depresif, toplu taşımalarda ilgi çekmek için ağlayan, kış aylarında otobüs camına garip şekiller çizen, -10 derecede vapurda dışarıda sigara içip paltosunu rüzgara karşı savuran garip bir türdür. Hep depresifler küçükken babaları tarafından kallavi dayak yemedikleri için en büyük sorunların kendilerine ait olduğunu düşünürler ve bunu toplu taşımada bulunan diğer türlere yansıtmaktan kaçınmazlar.

 

10) Yolculuk Güzeli

emma

Temsili Geek Figür: Emma Watson

Onu otobüste görürsünüz, vapurda görürsünüz, tramvayda ve hatta takside görürsünüz. Yolculuk güzeli, her türlü toplu taşıma aracında karşılaşabileceğiniz ve görür görmez aşık olacağınız muhteşem bir türdür. Siz kafanızda nasıl tanışırım, konuşurum, hangi durakta iniyor, acaba aynı eve mi gidiyoruz diye düşünürken o çoktan daha kalburüstü bir durakta iner ve siktirip gider. Genellikle Suadiye’de yaşayan Yolculuk güzelleri, zaten mecbur kalmadıkça taksi dışında bir şeye binmez.

 

Devam edecek…

1 2
Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.