Tam olarak on beş gündür dikkat dağınıklığından şikâyet ediyorum. On beş gündür tam olarak ne yazdığım yazılara kafamı verebiliyorum, ne iş yapabiliyorum ne de kitap okuyabiliyorum. Tamam da ne oldu on beş gün önce diye soranlarınız varsa hemen söyleyeyim: Assassin’s Creed: Valhalla çıktı. Ve ben on beş gündür yağma yapıp adam öldürmekten başka bir şeyi düşünemiyorum. Gerçekten o kadar fazla taktım ki artık gün içerisinde tek düşüncem elimdeki işleri bitirip, oyunu açıp, Vikingliğime geri dönmek.

Bugün ise aslında biraz kendim için, biraz da benim durumumda olanlar için bir liste ile karşınızdayım. Her gününe adeta kendiyle savaşarak başlayan, bütün gününü mücadele ile geçiren insanlar için yaptım bu listeyi. Ya da hiç bu kadar olayı romantize etmeyen ama Viking müziklerinden hoşlanan insanlar için de diyebiliriz. İkisi için de bana göre hava hoş. Sonuç olarak işte karşınızda yepyeni Spotify çalma listemiz: Valhalla!

Listemize benim çok sevdiğim ve dinlerken gerçekten içimdeki öfkenin kabardığını hissettiğim Ivar’s Revenge şarkısıyla başlıyoruz. Aslında bu listenin birçoğu da bu şarkıyla aynı hissi taşıyor, dinlerken sizi öfkelendiriyor, sağı solu kırma isteği yaratıyor. Fakat bir diğer taraftan da içinizdeki biriken öfkeyi de atmanızı sağlıyor. Trøllabundin ve Í Tokuni şarkılarıyla Eivor, muhteşem bir Odin şarkısıyla Faun, özellikle Hellblade’in ikinci oyun fragmanında çalmasıyla duyduğumuz In Maidjan parçasıyla Heilung, son olarak Danheim, SKÁLD ve Wardruna gibi ünlü grupların hepsi bu listede yer alıyor.

Eh, Nors müziği seven biri olarak ben üstüme düşeni yaptım ve size en sevdiğim müziklerden bir çalma listesi oluşturdum. Artık bunu ders çalışırken mi dinlersiniz, toplu taşıma araçlarında mı dinlersiniz, iş yerinde motivasyon için mi dinlersiniz yoksa Assassin’s Creed Valhalla oynayıp yağma yaparken mi dinlersiniz orası size kalmış. Bak yine Valhalla dedim de benim aklıma düştü. En iyisi mi ben görevini yerine getirmenin verdiği mutlulukla listemi sizlerle paylaşayım ve ben yeniden oyunuma döneyim. Skål!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.