Malum, her Dünya Kupası kendi şarkısıyla gelir. 90’larda doğmuş çocukların en net hatırladığı Dünya Kupası şarkısı Ricky Martin’in bol ole’li, bol Latin ezgili La Copa Del Vida’sıdır. Anımsamayanlarınız varsa, şöyle bir hatırlatma geçelim. Uyarı, şarkı 90’lara hızlı bir şekilde geri dönmenizi sağlayacaktır, kemerlerinizi bağlayın.

Daha genç okurlarımız, bunu anımsamıyorlarsa da illa ki geçen Dünya Kupası’nın Mega Hiti Waka Waka’yı bilirler. Shakira’nın seslendirdiği şarkı, neredeyse kupanın kendisinden daha popüler oluyordu az daha. An itibariyle de YouTube’daki en popüler 7. video kendisi. O da ufak bir hatırlatma için, şu şekildeydi:

O yüzden bu Dünya Kupası’nın da şarkısını merakla bekliyorduk. Günler geçti, kupaya haftalar kala FIFA resmi Dünya Kupası şarkısını açıkladı: Pitbull – We Are One (Ole, Ola). Jennifer Lopez ve Claudia Leitte’nin konuk olduğu şarkı, dürüst olmak gerekirse pek bir etkileyici değildi. Belki alternatif olur diye, FIFA’nın yayınladığı resmi Dünya Kupası’ndaki diğer şarkılara da bir baktık. Adelen’in Ole şarkısı vasatın da altındaydı, Sharika YouTube’da en çok tıka ulaşan isimdi La La La şarkısıyla ama, yeni bir şarkı dahi yapmamıştı; daha önceki bir şarkısının sözleri değişik versiyonuydu sadece. Üç şarkı da aşağıda, şu şekilde.

Tam ümidi kesiyorduk ki, Dünya Kupası albümü içerisinde pek acayip bir şarkıya rastladık. Şarkının sanatçısı olarak Carlos Santana, Wyclef Jean, Alexandre Pires ve Avicii beraber gözüküyordu. Şarkıyı açtık, dinledik. Arkadaş, bir şarkı bundan daha fazla bir Dünya Kupası şarkısı olamaz. Bir kere zaten kadro beynelmilel, bir Meksikalı, bir Haitili, bir Brezilyalı ve bir İsveçli yapmış şarkıyı. Sözleri cuk diye oturmuş atmosfere. Müziği tam Brezilya, tam tezahürat, tam futbol. E bir de sonda gelen imza Santana solosu var… Derken efendim, biz bu şarkıya aşık olduk, sizlerle de paylaşmak istedik. Boş verin Pitbull’u, Jennifer Lopez’i, Adelen’i, Shakira’yı. Gerçek Dünya Kupası şarkısı tam şurada, aşağıda.

Teşekkürler Santana, teşekkürler Wyclef, teşekkürler Alexandre, teşekkürler Avicii!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.