MogaMecha Games’i duymuş muydunuz? Türkiye oyun sektörünün yavaşça genişleyen ve inanılmaz umut vaat eden sınırları içerisinde duran bir ekip. Kendileri bugün, Google Play üzerinden yeni oyunlarını çıkarttılar. Monochroma’nın piyasaya çıkıp, yabancı basının ilgisini çekmesi; Northern Shadow’un Steam Greenlight’ta uluslararası bir seyirciye hitap etmesi derken Save the Comet’in de yoluna sağlam başlayacak gibi durduğu gerçeği iyiden iyiye insana bir “N’oluyor arkadaş bu Türkiye oyun sektörüne?” dedirttiriyor. İyi bir “N’oluyor?” bu, zira alışık değiliz böyle üst üste güzel gelişmelere!

Save the Comet

Google Play’e çıkıyor dedik ama iOS ve Windows Phone kullanan cihazlara sahip oyuncular üzülmesin. Oyun ilerleyen tarihlerde App Store ve Windows Phone Marketplace’de de bulunabilecek. Önümüzdeki günlerde MogaMecha Games ile bir röpörtaj yapıp, oyunlarının durumlarını konuşacağız, o zamana kadar bu tarihler de netleşir diye düşünüyoruz. Şimdilik, Android sahipleri Save the Comet’i ücretsiz olarak şu linkten indirebilirler.

test 2014-05-17 18-15-52-18

Eğer “niye indireyim, nedir olayı?” diyorsanız, sözü MogaMecha’nın resmi basın bültenine bırakıyoruz, fakat evvelinde şunu da belirtelim: Indie Game Mag, Alpha Beta Gamer, Android Headline gibi siteler oyuna övgü dolu eleştirilerde bulundular. Oyun her halinden bağımlılık yapıcı, kafa çalıştırıcı bir sonsuz aksiyon oyunu gibi duruyor. Stratejik düşünmek şart! Buyurun, oyunun resmi basın bülteni ve ardından oynanış videosu. Bir göz atın, sonra da Google Play üzerinden denemeyi unutmayın!

Bağımsız oyun stüdyosu MogaMecha Game Studio’nun iki yıldır üzerinde çalıştığı Save the Comet bugün Google Play Market’teki yerini alıyor. Geliştiricilerinin türünü Infinite-Gravity-Action olarak tanımladığı Save the Comet’de uzayın derinliklerine doğru süzülen bir kuyruklu yıldızı, başına gelmesi muhtemel olan her türlü felaketten korumaya çalışıyoruz. Hali hazırda var olan sonsuz oyunlardan farklı olarak, geliştiriciler, Save the Comet’de oyunun arka plandaki hikayesiyle ilgili ipuçlarını ortaya çıkartan bir “oyun sonu” olduğunu da belirtiyorlar.

Save the Comet 5 Haziran 2014’de Google Play’de daha sonraki bir tarihte ise App Store ve Windows Mobile Store’daki yerini alacak.

Nasıl, ilginç gözüküyor değil mi? Bizce Save the Comet’in önü açık. Başarılar MogaMecha Game Studio! Başarılar Save the Comet!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.