Ubisoft, takvimini zerre şaştırtmadan, aynı geçen sene olduğu gibi bu sene de bahar ayları gözükür gözükmez yeni Assassin’s Creed oyunu hakkında bilgi sızdırmaya başladı. Bu sefer elimizde geçen senekinden daha ilginç bir durum var, zira 2014’te bir değil, iki ana Assassin’s Creed oyunu çıkacak. Bunlardan bir tanesi PS3 ve 360 için piyasaya sürülecek, fakat onun hakkında çok az şey biliyoruz. Diğeri ise sızıntıları bugün vuku bulan Assassin’s Creed Unity. Bilgiler Kotaku’dan ve NeoGAF kullanıcısı krimsoncharge’dan geliyor:

Assassin’s Creed Unity hakkında bildiklerimiz şu şekilde:

  1. Parkour Up ve Parkour Down tuşlarına sahip olacak, hatırlarsanız Mirror’s Edge’de de benzer bir tuş dağılımı vardı. Yani Assassin’s Creed Unity iyiden iyiye bir parkour oyunu olabilir. Şimdiden kulağa daha mantıklı bir sistem gibi geliyor.
  2. Oyun 18. yüzyıl Fransa’sında geçecek. Haliyle Fransız devrimini konu alacak. Muhtemelen JacobenGirondist mücadelesi ya da MonarşiHalk mücadelesi Templar/Asssassin çizgisine oturtulacak. Şu an itibariyle Unity için en makulu devrimden önce başlayıp Bastille’in basılmasını falan anlattıktan sonra, devrimi yapıp oyunun ikinci yarısında Terör dönemine geçmesi. Açıkçası Fransız Devrimi tarihin en heyecanlı, en ilginç dönemlerinden biri ve bu bahsettiğimiz şekilde olursa gerçekten mükemmel olabilir.
  3. Assassin’s Creed Unity sadece PS4, XBO ve PC’ye çıkacak, eski nesil konsollara uğramayacak. Dediğimiz gibi, eski nesil için ayrı bir AC oyunu yapılıyor. O oyun da PC’ye gelebilir fakat ortada henüz kesin bir şey yok.
  4. Villa sistemi geri dönüyor. Yine kendi villamızı yönetebileceğiz. İddialar bunun Brotherhood‘da çok önemli bir yer kaplayan o meşhur villa olduğunu söylüyor, fakat olay ağırlıklı olarak Paris’te geçecekse nasıl oraya gidecekler onu çözemedik.

Assassin's Creed - Unity 6

Genel itibariyle durum bu şekilde. Şimdilik daha fazlasını bilmiyoruz, fakat üzerine kendi yorumumuzu da katasımız var, ana karakter biraz feminen değil mi? Bize sanki beli bir erkeğin olamayacakmış kadar ince geldi, dikkatli bakınca da sanki çizmesinin arkasında uzun topuk görür gibi olduk. Ana karakter kadın olursa şaşırmaz, seviniriz ama şimdiden bir şeye yormamak lazım, zira resimleri paylaşan Kotaku böyle bir şeye dikkat çekmemiş. Sadece bizimle mi alakalı?

Her neyse, eğer Kotaku’nun sızdırdığı ekran görüntülerinin tümünü görmek isterseniz, sizi ikinci sayfaya alalım. Sonra da yorumlarınızı aşağıya belirtin. Ne diyorsunuz, gideri var mı?

 

Assassin's Creed - Unity 5

Assassin's Creed - Unity 4

Assassin's Creed - Unity 3

Assassin's Creed - Unity 2

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.