Ben şahsen böyle ufak promosyonlara bayılıyorum. Kendimi uzun zamandır ilk önce “gamer” olarak tanımlayan bir adam olarak, kendim gibi insanlarla vakit geçirme fırsatı cezbediyor beni önce. Sonra bir de çok beklenen bir oyunu önceden oynama fırsatı edinmek, bu sırada benle birlikte oyunu oynayanlarla oyunu kritik etmek, konuşmak, fikir alışverişinde bulunmak. Bir de sonunda eve bir ton incik cıncık ile dönmek, onları rafa dizmek falan… Bunlar keyifli şeyler!

Aral, Nvidia, Casper ve Vatan Bilgisayar güçlerini birleştirmişler, yarın, yani 13 Kasım 2014 Perşembe günü Vatan Bilgisayar Topkapı’da bir organizasyon düzenlemişler. Olay şu: Vatan Bilgisayar’ın Topkapı şubesine gideceksiniz, orada sizin gibi Assassin’s Creed’ci adamlarla oyunu son model bilgisayarlarda ultra grafiklerle deneyeceksiniz, iyi vakit geçirip, dağıtılan hediyelerden birkaçını kaptıktan sonra eve döneceksiniz. Mevzu akşam saat 6 ile 10 arasında vuku bulacak, yani çalışıyorsanız ya da okulunuz varsa da sıkıntı değil.

Arno figür

Valla yalan olmasın, kulağa çok hoş bir akşam aktivitesi gibi geliyor. Zaten geek adam için ucunda rafına dizeceği bir şeyler olan organizasyonlar hep bir hoştur. Raf dediysem takılmayın, resmi basın bültenine göre şöyle bir incik listesi var verilecek:

“Orijinal Assasins’s Creed Unity  figürleri, mühür setleri, sweatshirtleri, özel kalem setleri, tshirtleri, defterleri, bereleri ve anahtarlıkları; NVIDIA’dan da sırt çantaları, bardaklar, şapkalar, defterler  gibi orijinal hediyeler.”

Yalnız söylemeyi de boynumuzun borcu biliyoruz, Assassin’s Creed Unity ile ilgili çok acayip bir mevzu dönmekte şu an yabancı oyun basınında. Kotaku’sundan Polygon’una pek çok site oyuna abes bir ambargo konulduğunu söylüyor. Genelde bu tip oyunlarda oyunun çıkış tarihine kadar süren basın ambargo konulması için, olur da kötü bir inceleme çıkar ve bu ön siparişleri ve ilk gün satışlarını etkilerse diye. Fakat anladığımız kadarıyla Ubisoft işi abartıp, ilk günün neredeyse tamamına ambargo koymuş. İlk gelen görüşler de oyunun pek iyi olmadığı, basın ambargosunun bu yüzden uzatıldığı yönünde. Yani Unity’yi oynayacağım diye Topkapı’ya gitme niyetindeyseniz belki vazgeçebilirsiniz. Ama yok, ben gamer’larla takılacağım, evime Unity tişörtü götüreceğim diyeniniz varsa, onun oyunun kalitesiyle ambargosuyla zaten bir alakası yok!

Ne diyorsunuz, gideniniz olur mu?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.