3. Gambit – Elements

03 Gambit vs. Elements

Günün üçünü maçı Gambit ve Elements arasında başladı. Tank metasına kendisini fazla adapte eden Elements, nişancısını bile tank seçerken, Gambit’in daha kırılgan takım kompozisyonu neler yapabilecek, oldukça merak uyandırdı. Oyunun ilk dakikalarından itibaren çok agresif bir Lucian – Thresh ikilisi izledik. Farm bakımından üstünlüğü elinden bırakmayan Forgiven, karşısındaki Urgot tanklaşmadan önce koparabildiği skoru koparmak ister gibiydi!

10. dakikada Alistar adeta yemlercesine Thresh’in attığı zincire yakalandı ve hemen arkasından Sejuani skor alma peşindeki ikiliye ultisini tutturdu. Bu dakikadan itibaren bütün haritayı alt koridorda gördük. Lucian – Thresh ikilisi kaçmayı başarırken, Maokai’nin ışınlandığını görüp koridora gelen Gnar, Alistar’ın Tos’una yakalanarak arada kaldı ve ilk kanı Vladimir’e vermiş oldu. Bunu değerlendiren EL ise hemen ejderhaya gitti. Dakika 13’de kırmızı güçlendirmesine doğru gitmek isteyen Evelynn’i Sejuani ve Vladimir çalıda karşılayarak adeta eritti. Ne yazık ki Evelynn’in maç boyunca bu performansı defalarca sergilediğini gördük.

Dakika 14’de koridorunda çok öne geçmiş bir Lucian izledik ve alt koridor kulesini aldıktan sonra, orta koridora gelerek bu kulenin düşmesine de yardımcı oldu. Dakika 17’de ejderhaya gitmek yerine üst koridorda kule almayı tercih eden GMB ejderhayı adeta EL ekibine hediye etti. Üst koridor kulesini koruyan Maokai sayesinde GMB kuleyi düşüremedi ve EL yetişerek önce Evelynn’i ormanda tek yakaladıktan sonra Froggen’ın da agresif oyunuyla birlikte teker teker skorları toplayıp katliam gerçekleştirdi. Dakika 23’de GMB yine agresif bir oyunla takım savaşına girdi fakat EL Vladimir ve Sejuani’nin başarılı ultileri ile onları outplay etti diyebiliriz.

Urgot ultisi sayesinde arada kalan Azir ile iki taşıyıcısı da düştükten sonra aldıkları bir skorla GMB geri çekildi ve EL rahatlıkla ejderhayı aldı. GMB yanlış üstüne yanlış yaparak barona gitme kararı aldı ve rakibin baron etrafındaki görüş üstünlüğüne aldırmaksızın barona hasar vermeye başladı. Durumdan haberdar olan EL ekibi barona yöneldi ve Sejuani içeri atlayarak baronu kolaylıkla çalmayı başardı. Ardından Urgot’un 3’de 3 yapmasıyla birlikte GMB geri çekildi. Tüm koridorları ittirip iki inhibitör açmayı başaran EL tekrar barona yönelerek rahatça bu görevi yerine getirmeyi başardı. Baron güçlendirmesi ile birlikte rakibinin üssüne geri dönen EL, Nexus kulelerini indirikten sonra skor kovalarken süper minyonlar da oyunu bitirdi.

Gambit: Gnar, Evelynn, Azir, Lucian, Thresh

Elements: Maokai, Sejuani, Vladimir, Urgot, Alistar

Skor: GMB 4 – 26 EL

4. H2K – Roccat

04 H2K vs. Roccat

Günün dördüncü maçı H2K ve Roccat arasında oynandı. Roccat ekibinin alt koridor ikilisi oyunun erken dakikalarında agresif bir oyun sergileyerek rakibini minyon bakımından olukça geri düşürdü ve üssüne göndermeyi başardı. Oyunun ilk 15 dakikasında H2K ekibi üst koridoru bir türlü rahat bırakmadı! Roccat ekibine Overpow’ın yerine geçerek katılan Steve’in ligde amatör olmasından mı yoksa karşılarında kasmış bir Hecarim görmek istememelerinden ötürü mü bilemiyorum. Fakat H2K üst koridoru kampladıkça Roccat ekibi buna adeta hiçbir şey yapmayarak yanıt verdi ve 3-0 geriye düştü.

Dakika 16’da Roccat’in yapamadığını yapan H2K Gnar’ın da ışınlanmasıyla alt koridora baskın gerçekleştirdi. Kalista ve Gnar’ın başarılı ultileri ile birlikte H2K buradan 3 skor daha aldı. Dakika 19’da koridorunda minyon bakımından öne geçip yavaş yavaş güçlenmeye başlayan Cassiopeia üst koridora yardıma gitti ve Gnar’ı öldürerek ROC’in de ilk skorunu almayı başardı. Fakat H2K ekibinden cevap geç gelmedi ve Cassiopeia koridoruna döndüğünde 4 kişilik bir baskınla karşılaştı. Kalista ve Fizz ultileri ile birlikte 3 skor aldıktan sonra H2K kuleyi zorlamayarak geri çekildi. Roccat ekibinin haritadaki dağınıklığından faydalanan H2K ekibi gerçekten güzel takım oyunlarıyla üst kulede Lucian’ı alarak skor ve kule bakımından biraz daha öne geçti.

Dakika 27’de baron almaya başlayan H2K, bunu önlemeye gelen ROC ekibini 3 skor alarak üssüne adeta geri gönderdi. Dakika 29’da karşı ormanda yakalanan H2K ekibi ROC’le girdiği savaştan 2’ye 2 değişimle ayrıldı fakat geri kalan üyeler inhibitörle birlikte bir skor daha almayı başardı. Dakika 31’de Gnar üst kulede 3 kişiye karşı kulesini savunurken H2K ise alt koridor kulesi ardından inhibitörü açmayı başardı ve Gnar üssüne dönmeye çalışan Lucian’a izin vermeyerek bu skoru da almış oldu. Dakika 32’de üst koridor inhibitörü etrafında çıkan savaşta H2K verdiği 2 skorun ardından katliam yaparak rahatlıkla oyunu bitirmeyi başardı.

H2K: Gnar, Rek’Sai, Fizz, Kalista, Morgana

Roccat: Hecarim, Gragas, Cassiopeia, Lucian, Lulu

Skor: H2K 23 – 5 ROC

5. Copenhagen Wolves – SK Gaming

05 CW vs. SK

Günün son maçı Copenhagen Wolves ve SK Gaming arasında gerçekleşti. Yine beklenmedik bir seçimle Draven tercih eden CW koridor değişikliğine gitti. Bununla birlikte Maokai, Evelynn’le birlikte gezerek karşı ormana bir baskın gerçekleştirdi ve Lee Sin’den sıçramasını almayı başardılar. Ardından görmeye alışkın olduğumuz şekilde 4 kişi üst koridor kulesini alan CW’a SK da alt kuleyi alarak yanıt verdi. Bir türlü kendi ormanında Lee Sin’e rahat vermeyen CW ekibi alt koridor kulesini zorlarken, Lee Sin de mantıklı olanı yaparak CW ormanından gromp’u çalarak geri döndü.

Dakika 8’de iki takım ormancısının da baskına geldiğini gördük. Morgana’nın karanlık esareti Alistar’a isabet edince Evelynn zorlanmadan bu skoru aldı ve ilk kan CW ekibine gitti. Dakika 10’da Evelynn üst koridora baskın gerçekleştirdi ve agresif bir oyunla Gnar’ın sıçramasına sıçramayla cevap vererek bu skoru aldı. Fakat bu sırada SK ekibi de ejderhayı katletmeyi başardı. Dakika 16’da SK ekibinin ejderhaya başlamasına fırsat bile vermeyen CW yine agresif bir oyunla 2 skor aldıktan sonra ejderhayı öldürdü. 18. dakika civarı sürekli kendi ormanlarında gezen Evelynn ve Morgana ikilisini yakalayan SK ekibi orta koridora kadar süren kovalamacanın ardından Morgana skorunu almayı başardı. Böylelikle ilk SK skoru da Kassadin’e gitmiş oldu.

Airwaks, ellerindeki Evelynn ile oyuna adeta damgasını vuran isim oldu ve SK ekibine göz açtırmadı diyebiliriz. Rakibinin en ufak hatasını dahi değerlendirip 30 minyon geri düşmesine rağmen aldığı 4 skorla takımını sırtlamış oldu. Dakika 22’de ikinci orta koridor kulesini vermek istemeyen SK geride olmalarına rağmen Lee Sin’in agresif ultisiyle savaşı başlattı fakat yanlış bir takım oyunu ve iyi atılmış bir Azir ultisi ile Draven’a 3’de 3 aldırarak katliam yapan taraf CW oldu.

Dakika 29’da baron önünde bir savaş izledik ve SK ekibi ısrarla baronu bırakmak istemedi. Fakat bu kadar önde bir Draven ve Evelynn’e karşı oldukça zorlandılar ve CW 3 skorun ardından baronu almayı başaran taraf oldu. Bu dakikadan sonra SK takımının ormanını ve global görevleri elinde tutan CW alt koridor inhibitör kulesini açıp 4 skor aldıktan sonra oyunu galibiyetle bitirmeyi başardı.

Copenhagen Wolves: Maokai, Evelynn, Azir, Draven, Morgana

SK Gaming: Gnar, Lee Sin, Kassadin, Lucian, Alistar

Skor:  CW 20 – 2 SK

 

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.