3. Roccat – Gambit

03 Roccat vs. Gambit

Günün üçüncü maçı Roccat ve Gambit arasında oynandı. Seçim ekranında Gambit’in adeta bir Solo Q takımı kurduğunu söyleyebiliriz. Bu takım kompozisyonu Roccat’e karşı iş yapabilecek miydi? Herkesin düşündüğü, merakla beklediği şey oydu o sırada..

Oyunun başından sonuna dek bir çok ofansif sıçrama gördük. İlki dakika 4’te üst kuleye baskın yapan Volibear’dan geliyor ve sıçramasıyla baskından kaçmak isteyen Maokai skorunu alabilmek için tam iki sıçra harcanıyor. Böylelikle ilk skor Volibear ile GMB takımına gidiyor. Lee Sin bu oyun gerçekten harika bir performans sergiliyor. Önce Roccat’in zayıf halkası diyebileceğimiz Steve üzerinde baskı kurarak üst koridoru kamplıyor ve takımına bir skor aldırmayı başarıyor. Ardından alt koridordan yine ofansif sıçramalar görüyoruz ve Ezreal, Kog’Maw skorunu alıyor. Bu skorun ardından 9. dakikada ilk ejderha Gambit’e gidiyor.

Lee Sin üst koridorda kurduğu baskının ardından orta koridorda da aynı baskıyı yaratıyor ve Azir ultisi ile birlikte orta koridorda çok güzel skorlar aldırmayı başarıyor. Dakika 14’de Alistar yine agresif bir sıçramayla, kulesinden kaçmaya çalışan Thresh skorunu almayı başarıyor. Bu skorun ardından ROC ejderhaya yönelip bu görevi de gerçekleştiriyor. Ayrık ittirme konusunda en başarılı şampiyonlardan biri olan Jax ne yazık ki bunun farkında olan ROC ekibine yakalanıyor ve bir Lee Sin ve bir Azir ultisinin ardından ölmek durumunda kalıyor. Bu skorun ardından ikinci üst kulesini vermek istemeyen ROC yine agresif flaşlar kullanıyor ve Kog’Maw Volibear skorunu alıyor. Rakip takımın ormancısını öldürdükten sonra ise ejderhaya yöneliyorlar.

25. dakikada Gambit ekibi, rakibinin görüş eksikliğinden faydalanarak baronu almaya başlıyor. Durumdan şüphelenen Roccat ekibi ise barona doğru yöneliyor ve Lee Sin baronu çalmayı başardıktan sonra Kog’Maw’da buradan bir Thresh skoru çıkarıyor.

30. dakikada GMB, muhtemelen ROC ormancısı Lee Sin’i öldürerek rahatça ejderha görevini almayı hedefliyor fakat ejderha çevresinde bulunan diğer oyuncuları hesaba katmıyorlar ve kendilerini adeta kapana kıstırıyolar. Birbirlerinden çok ayrı kalan GMB üyelerini ROC rahatlıkla öldürmeyi başarıyor ve 4 skorun ardından ejderhayı da alıyorlar.

Bunun ardından barona giden ROC ile savaşa girmek isteyen GMB bir Azir ultisi ile arada kalıp, rakibine 2 skor daha veriyor. Hata üstüne hata izlediğimiz GMB 35. dakikada rakibinin orta koridor inhibitör kulesini açmak isterken kendi üssünde bir inhibitör ve bir nexus kulesinden oluyor.

37. dakikada orta koridor inhibitörünü açmayı başaran ROC, alt koridor kulesine yöneliyor fakat kule altında bu kadar tank bir takıma karşı istediği skorları alamayarak 3 skor verdikten sonra geri çekiliyor ve süper minyonlarla boğuşan GMB’i geride bırakarak 4. ejderhalarını almayı başarıyor.

Dakika 40’da ise barona giden ROC burada görüş sağlamaya çalışan Volibear’ın ardından ormanda yakaladığı Viktor’u da katlediyor. Bunun ardından rahatça baronu alan ROC üst koridor inhibitörünü açarak oyunu bitiriyor.

Roccat: Maokai, LeeSin, Azir, KogMaw, Alistar

Gambit: Jax, Volibear, Viktor, Ezreal, Thresh.

Skor: ROC 22-13 GMB

 

4. Fnatic – SK Gaming

04 FNATIC vs. SK

Günün dördüncü maçı Fnatic ve SK Gaming arasında oldukça hızlı başlıyor. Üslerinden takım halinde çıkan SK ekibi rakip ormana doğru ilerlerken nehrin baron tarafındaki çalılarında Cassiopeia’yı yakalayıp dakika 1:30’da ilk skoru almayı başarıyor. Oyun başında SK ekibinin koridor değişikliğine gitmesiyle Kalista ve Bard üst koridorda oynamaya geçiyor. Bunun üzerine iki üst koridor oyuncusu da ormancılarıyla birlikte gezerek zorlanmadan tecrübe kazanabiliyorlar.

Dakika 4 civarı SK ekibinin üst koridorda kule aldığını gören FNC buna rahatlıkla alt kule ve ejderhayla yanıt veriyor. Fnatic ekibinin en yetenekli oyuncularından Reignover talihsiz bir biçimde ejderha önünde yakalanıp Azir ultisi ile dört kişi arasında kalıyor ve 8. dakikada Rek’Sai skoru Kalista’da kalıyor.

Dakika 12’de iki takımı da ejderhaya yönelirken görüyoruz. Bu sırada Cassiopeia SK ekibinin arkasında, kötü bir konumda kalıyor ve bunu fark eden Kalista hemen ultisini kullanarak bu skoru almayı başarıyor. Bu sırada Kalista’ya isabet eden Ashe ultisinin ardından Mega Gnar güzel bir ulti kullanarak Kalista’yı duvara çarpıyor ama bir türlü bu skoru almayı başaramıyorlar. Ashe’in çok geride kalmasıyla takım oyununu istedikleri gibi gerçekleştiremeyen FNC ekibi 4 skoru SK’nın ellerine veriyor. Dakika 21’de karşı ormanda yakalanan SK üyeleri Nidalee skorunu rakibine veriyor. Orta koridora kadar rakibini kovalayan FNC iki kişiye isabet eden Cassiopeia ultisi ile bu savaştan 3 skor ve 1 kule alarak çıkıyor. Dakika 27’de oyunun ilk baronunu, ormanda yakaladıkları Nidalee skorundan sonra FNC ekibi alıyor. Bu noktada Luden’in Feryadı’nı tamamlamış bir Cassiopeia’nın ne kadar tehlikeli olmaya başladığını da görmüş oluyoruz ve skoru eşitleyen FNC geri dönüş sinyallerini de veriyor. Dakika 31’de güzel bir ejderha savaşı izliyoruz. Bu savaşta önce rakibin ormancısını öldürerek devre dışı bırakan FNC üyeleri, rakip takımı savaş halinde oyalarken Rek’Sai de takımı için ejderhayı katlediyor. Bu savaşta Alistar’dan harika bir oyun izliyoruz. Rakiplerini havaya savurup sersemleten Alistar’ın ardından Cassiopeia rahatça skorları topluyor. Bu savaştan 1 skor verip 3 skor ve 1 ejderha alan FNC önde çıkıyor.

Dakika 33’de adeta bitmek bilmeyen bir savaş izliyoruz. Ejderhaya doğru yönelen SK ekibini ikiye bölmeyi başaran FNC 2 skor çıkarıyor fakat Azir orta koridor inhibitör kulesini vermemeye kararlı. Agresif bir oyunla rakibinin üzerine giden Azir 2 skor almayı başarıyor ve SK hemen barona dönüyor. 3 kişi kalmalarına rağmen baronu kaptırmak istemeyen FNC hemen savaş başlatıyor. Baronu çalamasalar bile Cassiopeia ve Ashe’in yüksek hasarı ile katliam gerçekleştirmeyi başarıyorlar. 2 inhibitör açtıktan sonra ejderhayı da katletmeyi başaran FNC, SK ekibini alt koridorda o kadar güzel oyalıyor ki, minyonlar bir nexus kulesini düşürüyor.

Oyunun kopma anı ise baron etrafında yakalanan Nidalee skorunun ardından FNC ekibinin baronu almasıyla başlıyor. Baronu alamayan SK ekibi savaşa girmek istiyor fakat istedikleri hasarı çıkaramıyorlar. 3’de 3 yapmayı başaran bir Cassiopeia ile Fnatic ekibi yaptıkları katliamın ardından oyunu rahatça bitiriyor.

Fnatic: Gnar, Rek’Sai, Cassiopeia, Ashe, Alistar

SK Gaming: Maokai, Nidalee, Azir, Kalista, Brand

Skor: FNC 24 – 14 SK

 

5. Elements – Unicorns of Love

05 Elements vs. UOL

Günün son maçı Elements ve Unicorns of Love arasında oynanıyor. Agresif oyunları ile bilinen Elements ekibine UoL daha sakin ve hata arayışında kalarak cevap veriyor. Dakika 7’ye kadar bir çok baskın denemesi görüyoruz. Fakat ilk skoru, üst koridorda sıçramasını aldıkları Rumble’a baskın gerçekleştirerek UoL ekibi almayı başarıyor. EL ise buna hemen ejderha ile yanıt veriyor. Dakika 15’de bir ejderha savaşı izliyoruz Birbirinden tank iki takım arasındaki bu savaş bitmek bilmiyor ve 2’ye 2 değişimin ardından iki takım da üslerine dönüyor. UoL ekibinin ejderhayı almasına izin veren EL üst koridor kulesini almayı tercih ediyor. 20 dakika civarı orta koridorda bitmek bilmeyen savaşlar izliyoruz. Önce çalıda yaptığı pusuyla bir skor alan EL ekibi orta koridor kulesini alarak geri çekiliyor. Fakat bu sırada üzerlerine gelen UoL ormanda Nautilus’u yakalayıp kule altında aldıkları 2 skorun ardından kuleyi düşürmeyi de başarıyor.

23. dakikada ejderhanın çıkmasıyla bir savaş daha izliyoruz. Maokai’nin savaşa ultisiyle arkadan girmesi EL ekibinin yüksek hasar almasına neden oluyor. 3 kişiye isabet eden bir Rumble ultisi UoL’ı yavaşlatsa da Kog’Maw’ın hasarı başta olmak üzere yüksek hasar alan EL 3 skor ve 1 ejderha vererek bu savaştan geride çıkıyor. Dakika 24’de kule alamadıkları üst koridora baskın yapan UoL ekibi burada Rumble’ı tek başına yakalayarak yardıma gelen Rek’Sai ile birlikte 2 skor ve 1 kule almayı başarıyor. Haritada hata kovalayan UoL’a karşın EL biraz dikkatsiz davranıyor diyebiliriz. Dakika 26’da orta koridorda tek başına yakaladığı Kog’Maw’ı almak isteyen EL agresif sıçrama ve ultilerle kule altına giriyor fakat skor bulamıyor. Bu hataları onlara bir inhibitöre mal oluyor.

Dakika 28’de orta koridor inhibitör kulesine dayanan UoL, Viktor’ın tek başına kalmasıyla savaşı başlatıp Viktor’ı adeta eritiyor. Bunun ardından 2 skor daha alan UoL, 29. dakikada oyunu bitirmeyi başarıyor.

Elements: Rumble, Rek’Sai, Viktor, Sivir, Nautilus

Unicorns of Love: Maokai, Gragas, Kog’Maw, Urgot, Annie

Skor: EL 6 – 14 UOL

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.