Evet, yanlış okumadınız, BioWare’den şimdiki fikri mülklerinden farklı bir şeye işaret eden bir teaser geldi. Neredeyse tüm oyun camiası kendilerinden Mass Effect 4 ile ilgili bilgi verirken, BioWare çok acayip bir tanıtım yoluna gitti birden. Oyunculara mail atıp, “You’ve Been Chosen” başlıklı, ‘Nightmare’ isimli bir fragman gönderdi. Şu an için You’ve Been Chosen ismindeki site haricinde hiçbir şey gözükmüyor oyunla ilgili. Türü nedir, durumu nedir, kimlerdendir?  Elimizde sadece şu fragman var.

Hatırlayacaksınız, E3 2014’te BioWare, firmanın Edmonton ofisinde yeni bir fikri mülkün geliştirilmekte olduğunu açıklamıştı. O zaman Edmonton ofisi oyun hakkında “modern hikayeler anlatmak, ama bunu eskiden yaptığımız kadar geniş dünyalarda yapmak istiyoruz” demişler, oyunda çevrenin önemli olacağını belirtmişlerdi. Altını çizdikleri şey, özellikle gündüz-gece döngüsüydü. O zamanlar yayınlanan konsept çizim, daha doğrusu videoda gösterilen prototip görüntü şöyle bir şeydi:

biowarenew ip

Şimdi ise fragmanda şöyle bir hava var:

bioware new ip

 

Anladığımız kadarıyla bu yeni oyun modern bir dönemde geçecek, daha kentsel çevrelerde dolanacağız ve biraz paranormal, belki de biraz uzaylı temaları olacak. Hafif korku dozu da olabilir, baksanıza ilk fragmanın adını “Nightmare”, yani kabus koymuşlar. Peki tüm bu “olabilir, belki şöyle” gibi cümleleri ne zaman kesin kalıplara çevirebileceğiz? BioWare sağ olsun o meseleyi de netleştirmiş. 13 Ağustos’ta Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşecek olan Gamescom’da bu yeni fikri mülkü dünya gözüyle görebileceğiz.

O zamana kadar, aşağıda yorumları ve tahlilleri alalım. Tahmin ederse Geekyapar okuru tahmin eder. Ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.