Bizim Geekyapar olarak yapmayı en çok istediğimiz şeylerden biri; ne tıkları şahlandırmak, ne işe tekneyle gidece sefa *öhm* tüccarlığına erişmek, ne de şan şöhret. Biz hakikaten ülkemizdeki geek kültürünün yükselişinde bir tuzumuz olsun istiyoruz. Sadece tüketim kısmında değil, onu zaten süper yapıyoruz. Üretim kısmına da bir omuz atalım, el atabiliyorsak atalım, yapamıyorsak duyuralım. Dertlerimizden biri hakikaten o.

grafik_logo

O yüzden Reality Arts Studio’dan İsmail Kemal Çiftçioğlu bize Voidrunner ile ilgili mesaj atınca deli heyecanlandık. İsim belki bazılarınıza tanıdık gelecektir. Bundan bir süre önce kendisinin Steam Greenlight’da oylarınızı beklediğini haberleştirmiştik. Reality Arts’ın uzay gemisi aksiyon oyunu Voidrunner, dört günde Steam’de yeşil ışığı kaptı, şimdi de bir gelecek inşa etmek isteyen oyunların ikinci adresinde destek bekliyor: Kickstarter.

Voidrunner’ın ne kadar güzel gözüktüğüyle ilgili bir şey söylemiyoruz, bu sayfada grafikleri ayan beyan ortada zaten. Eğer Kickstarter’da destek verip vermeme konusunda arada kaldıysanız, sizi ilgilendiren iki şey var; birincisi özellikleri, ikincisi de ek hedefleri. Voidrunner şu hâliyle bir uzay gemisi aksiyon oyunu. A noktasından B noktasına gitmeye, bu sırada önümüze taş koyan çevre engelleri ve düşmanları da aşmaya çalışıyoruz. Oyunun tek kişilik modu, üzerinde baya düşünülmüş, çevresine deli bir lore inşa edilmiş hikayeler anlatacak. Multiplayer modu ise Deathmatch, Capture the Flag gibi klasik modların yanı sıra orijinal oynanış mekaniklerini içeriyor.

screenshots_09

Oyun gözümüze ziyafet çektirirken, kulağımızı da unutmamış. Multiplayer kısmını Unreal Tournament ve Deus Ex’in bestekarları Alexander Brandon ve Michiel Ban Den Bos şenlendirecek, tek kişilik modda ise Stanley Parable’a can veren Siddhartha Barnhoorn sanatını konuşturacak. Oyunun ek hedefleri arasında ise belirli bir barajı geçerse oyuna uçuş MOBA’sı (yani LoL gibi, ama uzay gemileriyle!) modu ve bir noktada da açık dünya mekaniği getirme planları var. Bunlara ulaşabilecek mi göreceğiz, ama biz şahsen merakla beklemekteyiz. Voidrunner Kickstarter’da desteklerinizi bekliyoru, linki de şu şekilde. Buyurun!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.