Blizzard, oyun yapımı konusunda dünyanın en seçici firmalarından biri. Gerçekten, onlar gibi çalışan bir firma daha olduğunu sanmıyorum. Neticede dış dünyaya hiç belli etmeden, Early Access gibi zımbırtılara hiç bulaşmadan sadece kendi iç standartlarını tatmin etmediği için üç daha önceden kamuya duyurulmuş oyun iptal eden bir firmadan söz ediyoruz.

Dolayısıyla onların yeni bir oyun üzerinde çalıştıkları haberi, sadece büyük değil, aynı zamanda merak uyandırıcı. Çünkü bir kere, her şeyden evvel, bu oyunu görüp göremeyeceğimizin bir garantisi yok. Blizzard yüksek iç standartların haricinde, bir de ser verip sır vermeyen bir firma. Yani yeni bir oyun üzerinde çalıştıklarını biliyor olmak, ama bundan başka hiçbir şey bilmiyor olmak gerçek anlamda bir tahrik sebebi.

Blizzard_Logo

Yetmiyormuş gibi, bir de şöyle ince bir detay var: Bu iş için World of Warcraft’ın oyun direktörlüğünü; yani genel olarak WoW’un iyi ya da kötü gidişatından sorumlu olma görevini on yıldır ifa eden adamı alıp bu projenin başına koydular; yani Tom Chilton‘ı. Bir başka şekilde söyleyelim: Blizzard bu projesi için, gelmiş geçmiş en başarılı oyununun başındaki adamı görevlendirdi. Chilton, görevi zaten WoW oyuncularının yakından tanıdığı Ion Hazzikostas’a bırakacak. Peki kendisi ne yapacak?

Akla ilk gelen opsiyon elbette Chilton’ın yeni bir MMO üzerinde çalıştığı. Ancak Blizzard en son Titan projesini feshedip, kalan parçalardan Overwatch’ı yaptığında bir daha öyle büyük bir MMO projesine girişmeyeceğinin imalarını vermişti, o yüzden pek ihtimal vermiyoruz. Peki bir WoW 2? O da pek olası değil, zira EverQuest II’den de ders aldıklarını defalarca dile getirmişti Blizzard ekipleri. Yani akla gelen ilk şeyler, pek de olası değil. Yine kaldık mı teorilerle?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.