4. WarCraft Filmi, Nihayet!

Warcraft Film

Duncan Jones’un yönettiği WarCraft filminin çekimleri resmen bitti. Film an itibariyle post-prodüksiyon aşamasında hafif hafif kavruluyor. Film hakkında Blizzard ve Legendary öylesine muazzam bir gizlilik politikası yürüttüler ki, -Ben Foster’ın boşboğazlığı sağ olsun kendisinin Medivh’i oynayacağı gerçeği dışında- kimin kimi oynadığını bile biliyor değiliz hâlâ. İki Comic-Con öncesinden gelen teaser ve geçen seneki BlizzCon’da gösterilen konsept çizimler dışında elimizde hiçbir şey yok.

Tahminimiz? Fragman kesin gibi. Yüzde doksan dokuz diyelim. Comic-Con 2014’te zaten bir şeyler gösterdiler, millet de deliye döndü. Burası BlizzCon. Kesinlikle filmin ilk ciddi fragmanı yayınlanacaktır.

 

3. WoW’un Yeni Ek Paketi?

WoW Next Expansion

Evet evet, ne dediğimin farkındayım. Daha Warlords of Draenor çıkmadı! Büyük ihtimalle Blizzard WoW ile ilgili olan bütün panellerini Draenor ile ilgili gelen sorularla harcayacaktır diye düşünüyorsunuz değil mi? Bizce hayır. Daha öncesinde Mike Morhaime’den tutun da Chris Metzen’a kadar herkes senede bir ek paket modeline geçmek istediklerini söylemişti. Eğer böyle bir şey yapacaklarsa, WoW’un yeni ek paketini şimdi açıklamaları gerekir.

Tahminimiz? Yüksek ihtimalli olduğunu düşünüyoruz, ama olmazsa şaşırmayız. Blizzard gerçekten de WoW’un ek paketlerini yıllık bir şeye çevirmek istiyor. Bir yerden başlamak zorundalar. BlizzCon onların bir şey açıklamak için sahip oldukları en iyi mecra. Eğer burada açıklamazlarsa, muhtemelen GamesCom’a kalacaktır.

 

2. WarCraft GZS’lerini Özleyenlere…

Warcraft 3

Durun, sakin olun. Tutup da WarCraft 4’ün açıklanmasını beklediğimizi iddia edecek değiliz. Eğer bu konuda bir umudunuz varsa maalesef, WarCraft evrenine dair -ön görülebilir gelecekte- yeni tüm oyunların WoW ek paketi olduğunu kabul etmeniz gerekir. Fakat bizim daha farklı düşüncelerimiz var. Geçen sene ipucu şöyle bir şekilde verilen, bu sene tam teşekküllü duyurusunun geleceğini düşündüğümüz bir şey…

Tahminimiz? HD Remaster. WarCraft I’e mi olur, II’ye mi yoksa Reign of Chaos + Frozen Throne ikilisine mi bilmiyoruz. Bize en yakın ihtimal olarak WarCraft III’ün HD Remaster’ı açıklanacakmış gibi geliyor. Ama bizce kesinlikle bir remastered sürüm açıklaması yapacaklar. E lazım da neticesinde. Oyun Battle.Net’ten satın alınabiliyor, indirilebiliyorlar, fakat gelin görün ki çözünürlükleri hâlâ 4:3. Temiz bir doku güncellemesi, bir de çözünürlük yükseltmesiyle WarCraft III’e yeni ömür üflenir bizce.

 

1. Overwatch

Overwatch

Blizzard, bir zaman önce bir telif hakkı başvurusunda bulundu. Çok bir şey değil, gidip Overwatch isimli bir şeyin isim haklarına başvurdular. Overwatch? Diablo ek paketi mi kendisi? Yoksa WoW ile ilgili bir şey mi? StarCraft? Bunların hiçbiri akla yatmadı. İnsanlar “ulan yoksa…” diye kıllanmaya başladılar, neticesinde Blizzard yepyeni bir transfer yapmıştı o sıralar. Turtle Rock’ın eski CEO’su Michael Booth’u bir ekip lideri olarak almış, fakat o ekibin ne yaptığı açıklanmamıştı.

Sonra Reddit’te bir kullanıcı hem salon planında, hem de panel takviminde ciddi boşluklar olduğunu fark etti. Açılış seremonisiyle ilk WarCraft filmi paneli arasında iki saatlik boşluk vardı, salonda da bir noktada büyük bir fiziksel boşluk var. Yani büyük bir stand olması gereken yerde, hiçbir şey yokmuş gibi gözüküyor.

Tahminimiz? E insanların iki artı ikiyi toplaması çok uzun sürmedi haliyle. Pek çok insan Blizzard’ın bu boşlukta yeni bir oyun duyuracağını düşünüyor. Titan’ı yeni iptal eden Blizzard’dan yeni bir fikri mülk şu raddede sağlam bir hareket olur. Michael Booth’un başını çektiği bir Overwatch projesi? Bize hiç uçuk gelmiyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.