BlizzCon 2014, önemli bir BlizzCon olacak demiştik, ki öyle oldu. Blizzard’ın 17 sene sonra ilk defa yeni bir IP duyurması bir yana (ona sonra geleceğiz) uzun seneler sonra ilk defa Warcraft filmine bu kadar yakın bir BlizzCon geçirecektik. Artık fikir aşamasında, pre-prodüksiyon sürecinde falan değildi film. Elle tutulur bir hâldeydi. O yüzden de senelerini bu filmi bekleyerek geçirmiş insanlara umut ışığı oldu, sevinç fırlattı. Özellike şu öğrendiğimiz 7 şey, ihya etti bizi resmen.

Hemen sizle paylaşalım istedik. Buyurun efendim!

 

Kim Kimi Oynuyor

249mEZW

Öncelikle buradan başlamak gerek. Kadroyu uzun zamandır biliyorduk, fakat bir röportajda Ben Foster’ın Medivh olduğu gerçeğini ağzından kaçırması dışında kimin kimi oynadığı konusunda en ufak bir fikrimiz yoktu. Artık var.

Önce Alliance tarafından başlayalım. Vikings’den tanıdığımız Travis Fimmel, filmin Duncan Jones’un tabiriyle “insan başrolü” Lothar‘ı canlandıracak. Onun tam karşısında ise “ork başrolü” olan Durotan‘ı Planet of the Apes ve Wrath of the Titans’dan tanıdığımız Toby Kebbell oynuyor. Bu ikili filmin merkezinde olacaklar, fakat geniş bir yan karakter portföyü de karşımızda olacak. Yukarıda dediğimiz gibi Ben Foster Medivh‘i oynuyor. Medivh deyince de akla tabii ki Khadgar geliyor, onu da Ben Schnetzer canlandırmakta.

Alliance kısmında bu üçlünün haricinde bir de King Llane Wrynn var. Varian’ın babası, Stormwind’in kralı Llane’i Howard Stark rolünden gözünüzün ısırıyor olabileceği Dominic Cooper oynayacak. Llane’in eşi, Varian’ın annesi Lady Taria‘yı ise Agents of SHIElD’ın Raina’sı Ruth Negga oynayacak. Warcraft geek’leri fark etmiştir, Varian’ın annesi bugüne kadar Lore’da gözükmeyen bir karakterdi. Film bu bakımdan bir boşluğu doldurmuş olacak. Bu arada zaman dilimi itibariyle çok muhtemel olarak Varian’ın çocukluğunu da göreceğiz.

Gelelim Horde’a. Durotan iyi hoş, ama Horde deyince akla ilk gelen isimlerden biri o değil. Horde’un başkentine adını veren, Horde’u Horde yapan adama abilik yapan bir adam var: Orgrim Doomhammer. Onu kendisi de bir WoW nerd’i olan Rob Kazinsky canlandıracak. Durotan ve Orgrim’i yan yana koyunca, elinizde değil, bir karaktere daha aklınız kayıyor: Blackhand. Onu da usta aktör Clancy Brown oynayacak.

Son olarak da iki karakter var. Biri, Gul’dan. Gul’dan’ı Çinli aktör Daniel Wu canlandıracak. Diğer karakterimiz ise, sona bıraktığımız, çok acayip mühim olacağını düşündüğümüz Garona. Onu da Mission Impossible filminden hatırlayacağınız Paula Patton canlandıracak.

 

Kostümler İnanılmaz Gözüküyor

robdoomhammer

Duncan Jones, Chris Metzen ve Bill Westenhofer sahneye Alliance zırhları kuşanmış askerlerle çıktılar. Sonradan öğrendik ki bunlar bizzat filmde kullanılan modellermiş. Ne derseniz deyin, Warcraft evreninin görsel olarak en önemli kısımlarından biri, zırh tasarımları. Jones ve ekibi bunu mükemmel bir şekilde kotarmışlar, biz bunu gördük.

 

Stormwind, Lion’s Pride Inn Gibi Setler Fiziksel İnşa Edilmiş

Lion's_Pride_Inn

Westenhofer laf arasında söyledi, Duncan Jones da sonradan üzerine bastı. Her ne kadar film orklar için ağır derecede CGI kullansa da, bazı setler için yeşil ekran tercih etmemiş. BlizzCon panelinde adı geçen iki yer oldu, biri Stormwind, diğeri de Goldshire’daki Lion’s Pride Inn. Benim buna söyleyecek tek bir şeyim var, umarız o setleri film bittikten sonra yıkmamışlardır. Vancouver’da inşa edilen setleri muhafaza etseler, ölümüne turist akmaz mı oraya? Stormwind’de gezinmek için Kanada’ya ben giderim valla şahsen!

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Yorum

  1. alp demirkabız Cevap ver

    yeni nesilden favori 3 yönetmenim: rian johnson (anime hastası), duncan jones (gamer), neill blomkamp (80lerin çizgiroman ve mangaları). hepsi bi alanda geek ve bu özelliklerini stil olarak filmlerine yansıtan adamlar. Büyük adam olcak bunlar çok büyük

    • Belirtmen için teşekkürler de yine de oyundan oyuna fark var. Günümüz oyunlarına oyundan çok senaryoyu yaşamak derim ben. A noktasından B noktasına gidip cut scene izlemek paso… olsun gene de bir adım. 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.