Şimdi öncelikle bir meseleyi masaya yatıralım, bertaraf edelim ve bir daha da bahsini açmayalım: Evet, Battleborn gerçekten de Gearbox seviyesindeki bir yapımcı ve 2K seviyesindeki bir dağıtımcıya yakışmayacak denli kötü bir oyun ismi. Bu konuyu burada bırakalım, oyunun geri kalanına bakalım. Ne de olsa Borderlands 1 ve Borderlands 2 ile hiç beklenmedik başarılara ulaşmış, öncesinden de Half-Life: Opposing Force’dan beri gönlümüzde ayrı bir yere sahip olagelmiş Gearbox’ın yeni oyunundan söz ediyoruz.

1404837733-battleborn-logo

Aradaki kaza kurşunu Duke Nukem Forever’ı saymazsak Valve’a ek paket yaptığı günlerden beri istikrarlı bir şekilde sağlam FPS’ler yapan Gearbox, bu sefer elindeki şeyin ne Borderlands gibi bir “loot bazlı FPS”, ne de Brothers in Arms gibi taktik bazlı bir FPS olmadığını, bu seferki marifetleri Battleborn’un “hero bazlı” bir FPS olduğunu savunuyor. Ne anlama geldiğini biz de çözebilmiş değiliz, zira elimizde henüz şu aşağıdaki pre-rendered video dışında pek bir şey yok.

http://www.youtube.com/watch?v=AUz8zzK-Bjs

Oyun PC, PS4 ve Xbox One için 2016 mali yılı bitmeden çıkmış olacak, bu da Mart 2016’ya kadar oyunu göreceğimiz anlamına geliyor. Kuvvetle muhtemel Gearbox ve 2K oyunu 2015 Noel dönemine yetiştirmeye çalışacaktır. Oyunun co-op oynanabilecek bir hikayesinin yanında rekabet bazlı multiplayer modlarının da olacağı söyleniyor. Hero, rekabet, multiplayer deyince bizim de aklımıza MOBA geliyor sevgili Geekyaparlar. Borderlands ile MMO mekaniklerini FPS’ye yediren Gearbox, ister misiniz şimdi de MOBA mekaniklerini FPS’ye yedirsin?

Bekleyip göreceğiz. O dakikaya kadar ben de şahsi bir itiraf yapmak istiyorum. Battleborn’un grafiklerinden zerre haz almadım, takdirimi de gram dahi vermiyorum. Vakti zamanında işsizlikten bir süre oynadığım bir SOE MMO’su vardı Free Realms diye. Aynı onun grafiklerine benziyor. Ben böyle orman perisine benzeyen grafikleri ciddiye alamam sevgili Gearbox. Tamam kum daya, kahverengi boya demiyorum ama, bari biraz Borderlands gibi yapsaydınız, bu ne ciddiyetsizliğin bini bir para?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.