Evrendaş meslektaşı Batman‘in aksine Superman bugüne kadar video oyunları konusunda inanılmaz derecede talihsiz oldu; öyle ki, kendimi zorlamama rağmen Superman’in başrolünde olduğu iyi bir oyun anımsayamıyorum. İyi Batman oyunları kendi başına liste olabilecek kadar çoklar, bunların en başında da Rocksteady yapımı Arkham oyunları var. Ama Superman? Supes’a kimse o gözle bakmadı bugüne kadar.

Bugüne kadar diyoruz, ama bunun bir dedikodu olduğunu da başlarken hatırlatma gereği hissediyoruz: Kaynağımız ise 4chan. E3’ün bir rüzgar gibi yaklaştığı şu günlerde sızıntılar da peş peşe geliyor. Bu seferki sızıntımız, böylesi oyun duyurularının yıllardır bir numaralı adresi olan Game Informer‘ın kapağına bakmış bir 4chan-perver arkadaşımızdan geliyor. Diyor ki: Microsoft‘un basın konferansında, Rocksteady yapımı bir Superman oyunu tanıtılacak.

05 Superman

Vay! Böyle büyük bir haber, hem çizgi roman dünyasını sallar; hem video oyun dünyasını ayağa kaldırır, hem de Marvel’ın Sony ile ortaklaşa projesi olan Spider-Man PS4’ün arkasındaki tüm momentumu alır. Çünkü süper kahraman severler de, video oyun hayranları da mutabıktır ki Rocksteady‘nin yaptığı Arkham’lar gerçekten de sadece iyi çizgi roman oyunu değildirler; ezcümle iyi oyunlardır. Onların Superman yapması? Tarifsiz bir coşku, büyük hype!

Gelen malumata göre bu oyunun duyurusu Brainiac’in saldırısı altındaki bir Metropolis’te, yaralanmış bir Superman’i göstererek açılan fragman vesilesiyle yapılacak. Superman’i oynanış hâlinde de görebileceğiz; ki bu da pek çok soru getiriyor beraberinde. Oyunda uçacak mıyız? Elbette uçmak zorundayız ama, daha önce hiçbir süper kahraman oyunu uçmayı hakkıyla yansıtamadı; Rocksteady neresinden tutacak? Ölebilecek miyiz? Yaralanabilecek miyiz? Kripton numarası mı kullanılacak?

Çok soru var, vakit ise az. Heyecanla E3’ü bekliyor, bu dedikodunun doğru çıkmasını her şeyden çok istiyoruz. Siz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.