LEGO oyunları, malum, dev bir marka artık. Neredeyse on sene önce LEGO Star Wars ile başladı bu mesai TT Games için. LEGO Star Wars öylesine tatlış, minnoş ve şekerpareydi ki, firma “ona devam oyunu yapacağım, aa dur bir de Indiana Jones yapayım, peki ya Pirates of the Caribbean, ama tabii ki Lord of the Rings” derken bir anda bu alanda uzman oldu, marka oldu. Hatta biraz da onların yarattığı rüzgarla dünyaya The Lego Movie diye bir şey hediye edildi, sonra onun oyunu geldi, şimdi de Minecraft benzeri bir şeye kalkışıyorlar

1433876492-lego-marvels-avengers-video-game

Bunların arasında bir de LEGO Marvel Super Heroes vardı. Marvel ile ilgili aklınıza hangi kahraman gelirse içindeydi, oynanış yine çok tatlıydı, baya da övgü aldı herkesten. Ben kendi payıma LEGO oyunlarının formülünü çok kanıksayamadığımdan, bundan da delicesine bir keyif almadım; ama yılların onulmaz DC’cisi Sungur’un “Marvel’a on metrelik sopayla yaklşamam diyen ben, LEGO Marvel Super Heroes’a aşık oldum be” deyişi, benim için yeterli bir onur belgesi oldu, saygı duydum, uzaklaştım.

Şimdi de elimizde LEGO Marvel’s Avengers var. Önümüzdeki günlerde vuku bulacak E3 oyun fuarında tanıtılmadan önce fragmanı resmen dünyaya sunulan oyun, görebildiğimiz kadarıyla LMSH’un aksine, sadece Avengers filmlerine odaklanacak. Evet, fragmanda sadece Battle of New York‘un o meşhur sahnesi olmasına rağmen “filmleri” diyoruz, zira videonun sonlarına doğru bir de Ultron sureti teşrif ediyor yanımıza.

“LEGO Marvel Super Heroes varken, ne gerek vardı?” diyorsanız, eh, açıkçası ben de aşağı yukarı aynı hissiyatlara sahibim. Gelin görün ki ortada LEGO Lord of the Rings diye bir şey varken de, TT Games tutup LEGO Hobbit’i çıkartmıştı. Oluyor böyle şeyler. İlla ki kadroyu sadece o meşhur altılıyla sınırlı tutmayacaklardır. Ultron’la gelen karakterler de dahil olur, Guardians illa ki gözükür, Ant-Man’i, Doctor Strange’i uğrar… O yüzden bunu daha çok “LEGO Marvel Cinematic Universe” gibi düşünmek, keyfini sürmek lazım. Bir göz atın, bakalım ne diyeceksiniz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

4 Yorum

  1. Serkan Burak Aslan Cevap ver

    Marvel sevmeme rağmen garip be abi. Hani önceki oyunu daha genişti, bunda bir önceki filmin konusunu kullanıp, daha az karakter koymaları düşüş olur. Aklıma birtek Avengers üyeleri olarak daha çok kişi, team roster olayı falan geliyor ama oda Lego oyunlarındaki free play’e aykırı biraz, team roster varsa free play neden olsun…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.