Drangleic, adı tarihin tozlu sayfalarına karışan bir kahraman tarafından kurtarılsa bile, krallık bir daha asla eski gücüne kavuşamayacak kadar darbe almış durumda olduğundan, ne Vendrick’in gücü tekrar Drangleic’i kurmaya yetiyor, ne de Aldia ortalarda görünüyor.

Nashandra, Vendrick ile evleniyor, Vendrick bir noktadan sonra ortadan kayboluyor. Drangleic ise tanrının merhametine bırakılıyor. Oyunda Nashandra ile tanışıyoruz, bizi “gerçek kral” olmaya davet ediyor ve Vendrick’in tahtı tutacak kadar gücü hiç bir zaman olmadığından bahsediyor, peki kim bu Nashandra?

Nashandra, Dark Souls’un ek paketinden bildiğimiz, Manus’un ta kendisi ya da en azından parçalarından biri. Dark Souls’da Oolacile’in geçmişine gidip karşılaştığımız Manus kim peki? il_570xN.466484445_cx5x

İlk Dark Souls’u oynayanlar, Lordran’ın yaratılış hikayesini bilirler. İlk ateşin çevresinde Lord Ruhlarını bulan dört adet varlıktan bahsedilir. Bunlar Güneşin Lordu Gwynn, İlk Ölü Nito, Izalith Cadısı ve Türkçe’ye çevirildiği vakit “Sinsi Cüce” gibi bir anlamı olan Furtive Pygmy. Gwynn. Nito ve Izalith Cadısı, Lord Ruhlarının gücüyle ejderhalara savaş açarken, Furtive Pygmy unutuluyor. Fakat kimsenin bilmediği, Furtive Pygmy’nin bulduğu Lord Ruhu, diğer ruhlardan daha farklı olan, oyuna da adını veren “Dark Soul”

Furtive Pygmy, Dark Souls’un ana karakterinin atası, aynı zamanda Hiçliğin Efendisi Manus’un kendisi. Nashandra ise, Manus’un yok olduktan sonra dünyaya saçılan onlarca parçasından biri.

Bunu oyunda Nashandra ile ilgili şu pasajdan anlıyoruz:

“Hiçliğin en eskilerindendi, ufak parçalara bölündü ve diyarın dört bir yanına dağıldı. Bu parçalardan en ufağı, en sonunda bir forma kavuşabildi. Bu parçalardan en ufağı, kırılganlığını anlayıp, eksik olduğunu arzuladı.”

Nashandra, Manus’un en ufak parçası. Yani Dark Soul, bir şekilde hala var ve kendisini bir araya getirmeye çalışıyor. Aynı şekilde Nito, Gwynn, Izalith Cadısı ve Pulsuz Seath’in de ruhlarının parçaları farklı varlıkların içinde devam ediyor. Vendrick bunların farkında olduğundan, bu parçaları bir araya getirip, onları kullanmayı arzulamıştı.

Ve Manus bu sebeple, Nashandra olarak, Vendrick’i yoldan çıkartmaya çalışıp başarılı olmuştu, aynı Dark Souls 2’nin ana karakteri olan bize yaptığı gibi.

Fakat ortada hala bir Aldia gerçeği var. Aldia ne yaptı? Vendrick’in aksine, undead lanetini bilimsel bir şekilde çözmeye çalışan Vendrick’in kardeşi, Aldia’s Keep’te ejderlerin ve devlerin ruhları üzerinde deneyler yaparak, bir şekilde lanetin önüne geçmeye çok yaklaşmıştı. Ya da en azından öyle sanıyordu. Bu hikayenin bir kısmını Aldia’s Keep’te Royal Sorcerer Navlaan’dan öğreniyoruz.

1 2 3 4 5 6
Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

3 Yorum

  1. 10 numara yazı yazmışsın okudukça okuyasım geldi. Bu tarz Dark Souls gibi gizem, döngü tarzı içeren şeyleri severim. Gerçekten eline sağlık.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.