Son on yıl içerisinde Star Wars külliyatına kazandırılmış en değerli karakterin kim olduğunu soracak olursanız size tek bir cevabım olur: Darth Revan.

revan_star_wars_geri_donuyor

2003’te çıkan Knights of the Old Republic oyununun ana karakteri olan Revan, eğer Star Wars sevmiyorsanız dahi hikayesine saygı duyabileceğiniz, yaşadıklarına ilgi gösterebileceğiniz bir adam. BioWare‘in temelini atıp, Obsidian‘ın ufak ama yerinde dokunuşlarla bir üst seviyeye çıkarttığı Revan‘ın hikayesi gerçekten de bambaşka bir yerdedir Star Wars genişletilmiş evreninde. O yüzden de az sonra yansıtacağımız heyecanı mazur görün. Bizim için Star Wars: The Old Republic‘e tekrar dönme ihtimalini canlandırabilecek tek şey açıklandı bugün zira. Revan oyuna dönüyor!

Knights of the Old Republic‘in sonunda kaybettiğimiz, KoTOR II‘de nerede olduğu bilinmeyen Revan, önce Drew Karpyshyn‘in yazdığı The Old Republic: Revan isimli romanda karşımıza çıkmıştı. KotOR 1 ve The Old Republic’in arasını dolduran roman efsane karakterin hikayesini BioWare‘in o sıralarda yeni çıkarttığı MMO‘ya bağlamış, pek çok soruyu da yanıtlandırmıştı. Buna bile sevinecek haldeyken, bir de üstüne üstlük TOR‘da birkaç kere Revan‘la karşılaşma şansına erişmiştik. Tabii Empire oynayan oyuncuların bu konuda biraz daha şanslı oldukları gerçeği de vardı. Zira sadece onlara açık olan The Foundry Flashpoint‘inde Imperial oyuncular Revan ile dövüşüyor ve onu bir ışık huzmesi içinde kaybolmaya zorluyorlardı. Sonrasında Manaan’da yaşananlar ise Revan‘ın kendi adına kurulmuş Order’ın başına geçip hem Empire hem de Republic’e savaş açtığını gösteriyor, TOR‘daki Revan hikayesi de böylelikle bitiyordu. Ya da en azından biz öyle sanıyorduk.

BioWare bugün bu yukarıdaki videoyu yayınladı. Video çok kısa, 3.0 yaması için bir teaser adeta. Ama içeriği çok net. “Ölümcül bir güç geri dönüyor” yazısı çıkıyor ve sonra gördüğümüz şey şüphe götürmeyecek bir şekilde Revan‘ın bizzat kendisi. O mor ışın kılıcı, o unutulmaz maske. Evet dostlar, Revan kesinlikle geri dönüyor! Bundan öte bildiğimiz pek bir şey yok, fakat kafamızda bir şeyler kurup heyecanlanmak için daha fazlasını da bilmeye gerek yok. En büyük fantazimiz ne mesela biliyor musunuz? Republic‘i de, Empire‘ı da boş verip, Order of Revan‘a katılmak! Çok güzel olmaz mıydı hakikaten?

Biz bunun hayalini kuraduralım, siz de o sırada videoyu tekrar izleyin. Ne diyorsunuz, TOR‘a dönesiniz geldi mi sizin de?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.