Batman’in Arkham serisini, özellikle de Arkham City’i büyük bir hayranlıkla oynamak, DC oyunlarına duyduğum ilgiyi epey arttırmıştı ve durum böyle olunca Gotham Knights oyununun geleceğini duymak da beni mutlu etmişti. Bu oyunun haberini ilk defa tam şurada size ulaştırmıştık aslında. DC Fandome etkinliğinde üzerimize fırlatılan şeylerden birisi de bu oyundan iki dakikalık yeni bir video oldu! 

Hemen linki şuraya iliştiriyorum, gelin hep beraber izleyelim.

Oyun fragmanlarını anlamıyorum, oyun hakkında hiçbir şey anlatmamış oluyorlar çoğu zaman. Bu fragman da pek farklı değil. Fragmanda havalı kötümüz Penguin’i havalı koltuğunda otururken ve havalı içkisini içerken, bir yandan da Nightwing ile havalı şeyler konuşurken görüyoruz. Baykuşlar Divanı’ndan bahsediliyor. Hmmm, diyoruz, demek ki bu oyun Baykuşlar Divanı ile ilgili olacak. Sonra Nightwing, Baykuşlar Divanı denen şeyin yalnızca bir söylentiden ibaret olduğunu söylüyor ve bizler de bıyık altından gülüyoruz. Evet, Baykuşlar Divanı ile boğuşacağız demek ki.

Batman’in Court of Owls çizgi romanının epey seveni olduğunu biliyorum- Ben de zamanında okumuştum fakat pek aklımda kalmadığını itiraf etmem lazım. Durum böyle olunca geriye dönüp yeniden okusam daha iyi olurmuş gibi geliyor ama amaan işte, oyun çıksın da görelim, kim uğraşacak tekrar diye düşünmüyor değilim bir yandan da. Peki siz ne diyorsunuz? Programıma sıkıştırıp bir kez daha okumam gerekiyor mu, ne dersiniz?

Başlangıçta bu oyunun çıkış tarihi 2021 olarak açıklanmış olsa da bu tarih görünüşe bakılırsa değiştirilmiş zira şimdi çıkış tarihi 2022 gibi gözüküyor. Olsun, bekleriz.

Oyunlar konusunda grafik yorumlayacak kadar bilgi sahibi olduğumu söylemekten her zaman çekiniyorum fakat yorumumu şöyle küçük bir yere iliştirmem gerekirse şöyle özetleyebilirim: Uzaktan her şey çok iyi de Penguin’in yakın çekimlerine biraz yüzümü buruşturdum. Kostümler harika görünüyor, Batgirl oynanabilir olacak mı bilmiyorum fakat umarım öyledir çünkü onu oynamayı çok isterim, Nightwing de uzaktan harika mesela fakat Penguin konusunda biraz kararsızım. Buna rağmen oynarken gözümüze çarpacak bir detay olmadığını da düşünüyorum tabii.

Bütün bunlarla beraber Gotham Knights’ın Steam’deki açıklamasında bu oyunun şimdiye kadar çıkmış “en dinamik ve interaktif Gotham” şehrinde gezinmemizi sağlayacağını söylemişler. Gerçekten saatlerimi gömebileceğim, Arkham oyunlarını aratmayacak bir oyun verin bana, yeterli.

Yazar

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.