Oyun dünyasında efsaneleşen Diablo serisinin son oyunu Diablo 3 artık Xbox 360 ve Playstation 3’te. ”Arkadaşım ben bunu PC’de oynadım, büyük hayal kırıklığı da yaşadım bir daha neden konsolda oynayayım ki? ” dediğinizi duyar gibiyim. Ama inanın bana aynı odada en yakın arkadaşınızla beraber oynadığınızda bu oyun bambaşka bir oyuna dönüşüyor.

Loot Savaşları

Diablo 3’ün konsol adaptasyonun en güzel kısmı bu. Tek ekrandan 4 kişi aynı anda oynayabilmek! Durum böyle olunca tek başınıza PC başında oturup oynadığınız deneyimden çok daha farklı bir deneyim bekliyor sizi. Mesela düşen lootu kim daha önce alacak diye kapıştığınız anlar, sık sık ”abi adamları tutsana yine öldüm senin yüzünden!” gibi cümleler olağan olacaktır (özellikle oyunu zor seviyede oynuyorsanız bosslar sizi hayli üzecek).

Auction House’un Sonu!

Blizzard hayli kullanışlı bir kullanıcı arayüzü yapmış, başlarda biraz zorlansanız da ilk yarım saatten sonra her şey doğal geliyor. Oyunun tek eksisi bizim karşılaştığımız ufak tefek sinir bozucu 1-2 bug (Skeleton King’in sizi anında öldürmesi gibi). Eminim ki bunlar da yakın zamanda yamalarla düzeltilecektir. Bu arada çok önemli bir detay bir çok oyuncu için oyunu oynanmaz hale getirerek rezil eden AH oyunun konsol sürümünde yok! Bence bu bile oyunu almak için yeterli bir neden 🙂

 

Xbox_Multiplayer_460paxd301diablo-3-ps3Diablo-3-PS3_2DIablo-3-Xbox-360-2

Yazar

Güncel masa üstü oyunları takip etmek için: https://instagram.com/egetunca Sorularınız için: egetunca@gmail.com

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.