Biraz 2013’ün yavaş geçmesinden, biraz da o sıralar çok özlemini çektiğimiz Thief havasını verdiğinden, kısmen de stealth dinamiklerini güzel oturttuğundan senenin en iyi oyunlarından biri olarak gösterilen Dishonored’ın devam oyununun geleceğine dair bir şüphemiz yoktu. Gelin görün ki çok uzun zamandır muhtemel Dishonored 2 hakkında hiçbir şey duyamıyorduk. Tutan oyunların devamının aynı sene içerisinde çıktığı şu dönemde bunu biraz garipsemedik değil, ama sabrettik, Arkane’in steampunk evreninde geçecek yeni oyunun haberini bekledik. En sonunda sabrın sonundaki selameti görmüşüz gibi gözüküyor, zira aralarında NowGamer ve VG247’nin bulunduğu siteler Dishonored 2 hakkında süper dedikodular paylaştılar ve hepsinin kaynağı da sağlam gözüküyor.

Öncelikle NowGamer’dan gelen ve belirtilene göre bir sene öncesinden edinilmiş bilgileri verelim. Bunlara göre Dishonored 2 Arkane Lyon’da geliştiriliyor ve baş yapımcısı Harvey Smith. E3’ten sızdırıldığı iddia edilen slaytlara göre alt başlığı Darkness of Tyvia olacak Dishonored 2’nin baş rolünde yeni bir karakter göreceğiz. Hatta söylenenlere göre bu karakterin İmparatoriçe Emily Kaldwin olması da bir dönem düşünülmüş. Yani Dishonored 2 ilk oyunun uzun bir süre sonrasında geçecek.

VG247’nin bunun üzerine eklediği dedikodular ise ağırlıklı olarak oyunun çıkış tarihi ve platformlarını içeriyor. Buna göre ön sipariş görseli yukarıdaki gibi olacak Dishonored 2: Darkness of Tyvia 2015 Kasım’ında PS4, Xbox One ve PC için çıkacak. Lakin konusu ve setting’i konusunda net bir malumat yok. Bunlar için VG247’nin kaynaklarına göre önümüzdeki ay gerçekleşecek gamescom’u beklememiz gerekecek.

dishonored_2_darkness_of_tyvia_full

Bize göre kapak Photoshop’tan yapılması çok kolay bir şey olduğundan, ciddiye almamak en doğrusu. 2015 Kasım’ı ise zaten oyun için en makul çıkış tarihi olduğundan yine pek ciddiye alınır türden bir iddia değil. Fakat Dishonored 2: Darkness of Tyvia bizce de muhtemelen oyunun ismi ve önümüzdeki gamescom cidden oyunun açıklanması için en makul tarih. Beklemek, görmek lazım. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.