8. Dark Souls 3

18 Dark Souls 3

Hakkında detaylı bir haberi şurada yazdık zaten. Oradan göz gezdirebilirsiniz.

 

7. Shenmue 3

19 Shenmue 3

Bu seneki E3, hayranların geri dönmesini istediği oyunların yılı oldu. Tepelerinde de bize “GTA tipi” oyunları bağışlayan Shenmue serisi vardı. Shenmue 3 duyuruldu, bir yandan Kickstarter kampanyasının başladığı açıklandı. O kickstarter kampanyası sadece iki saat içerisinde bir milyon dolar barajını aştı. Rekora oynayacak gibi de duruyor. E kolay değil, Shenmue arkadaşım bu…

 

6. Hitman 6

20 Hitman

Hitman Go’nun mobil platformlardaki şaşırtıcı başarısından sonra, Square Enix’in genel Japon firmalarıyla birlikte gittiği kafa küçülmesini yan yana koyunca bir “ana Hitman” oyununu göremeyeceğimiz ihtimali herkesi korkutuyordu. Öyle olmadı. Hitman 6 resmen duyuruldu. Hakkında çok fazla detay yok, geldikçe paylaşacağız. Şimdilik sadece geldiğini bilin, yeter!

 

5. For Honor

21 For Honor

Huzurlarınızda E3’ün en iyi yeni fikri mülkü. Bize Assassin’s Creed, Prince of Persia gibi hitleri bahşeden Ubisoft Montreal’in yeni oyunu For Honor. Çok sarih açıklayabileceğim bir mevzusu var. Oyun multiplayer, çok eşsiz bir sağ analog yakın dövüş sistemi kullanıyor, konusu da Vikings vs. Samuray vs. Şövalyeler. Ben daha ne diyeyim yahu?

 

4. South Park: The Fractued But Whole

22 South Park

South Park: The Fractured But Whole’dan daha fazla detay için, sizleri şuraya alalım.

 

3. Fallout 4

23 Fallout 4

Hakeza Fallout 4 için de şöyle yönlendirelim.

 

2. Mass Effect: Andromeda

24 Mass Effect Andromeda

Mass Effect: Andromeda hakkında biraz daha şey biliyor olsaydık, inanın, kendi haberini değil, makalesini yapardık. Ben kendi payıma o kadar dev Mass Effect fanboyuyum, inanın. Andromeda hakkında deli arzulara sahibim, şu an çıksa, evi barkı satar satın alırım yani. Sadece şu an, bir video var elimizde. Andromeda galaksisinde geçeceğini biliyoruz, keşif bazlı olacağını anlayabiliyoruz. Bir de Mako’lar geri gelecekmiş. Bu bizim için oyunu ikinci sırayak oymaya yetiyor.

 

1. Minecraft Hololens

25 Minecraft Hololens

Evet, sahnedeki sunum çok kurgulanmıştı. Kinect’te de yaşadıklarımız da hâlâ aklımızda. Ama şu an, şu saniyeyle sınırlı olmak kaydıyla, Minecraft Hololens, bizi E3’te en heyecanlandıran şey. Yanılırsak, yanılırız. Sağlık olsun. Şimdilik ortaya konulanlar arasında gördüğümüz en ilgi çekici olanı bu ama!

1 2 3
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

13 Yorum

 1. FF VII’i birinci, Mirror’s Edge Catalyst’i de ikinci sıraya koyunca benim listem de aşağı yukarı böyle oluyor.

 2. Yeni duyurusu olmasada “Uncharted 4 Thief’s End” oynanış videosu E3’e damga vurdu.

  • Yiğitcan Erdoğan Cevap ver

   abi yeni oyun diyoruz yeni 😀 biri geçen sene e3’te duyuruldu, diğeri üç ay önce star wars celebration’da 🙂

 3. Mass Effect: Andromeda
  Fallout 4
  Rise of the Tomb Raider
  Dishonored 2
  X-COM 2
  Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

  Bunlar sırasıyla parayı basıp ön sipariş vereceğim ve dibine kadar zevk alarak oynayacağım oyunlar 🙂 Shut up and take my money! 😀

  • Yiğitcan Erdoğan Cevap ver

   tövbe estağf..? sana ceza alıntılıyorum

   “kimse bilmez ama yiğitcan’ın oyun yazarlığı çizgiromansinema’dan da eskidir”

 4. Gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olarak gösterilen ve bir remake’i yıllardır beklenen FF:VII’yi 13. sıraya koymak nedir? Ayrıca Final Fantasy X/X-2 tarzından kasıt turn bazlı random savaş sistemiyse, Square Enix bu sistemi ff serisinde terk edeli yıllar oluyor. Biraz araştırsaydın keşke

  • Yiğitcan Erdoğan Cevap ver

   1. remake seven bir insan değilim. final fantasy vii olmasa listeye almazdım.
   2. ff x/x-2 full graphic remaster idi, yani “texture’ları upscale ettik, let’s call it a day” değildi. bu da öyle olacak.
   3. “gelmiş geçmiş en iyi oyun” sübjektif bir yorum, ama sorun yok, zira bu da sübjektif bir liste. ben anayasa yazmıyorum, makale yazıyorum. dolayısıyla yazdığım her şeye katılacaksınız diye bir kaide yok. olsa çok sıkıcı olurdu.
   4. tenkit etmeye değil de, muhabbet etmeye gelseydin keşke. öyle olunca inan hayat daha güzel oluyor.

 5. Wildlands’te “eh meh” yerine “Aman Allah’ım” dedim ben. Grafikler, oynanış, mekanlar çok hoşuma gitti nedense, trailer’ın müziği ve akan kan eşliğindeki anlatım da gazladı gazladı, en sonunda ‘open world’ yazınca son darbeyi vurdu. Ubi, bir oyunda öğrendiğini diğerine aktarma konusunda -bazen abartsa da- oldukça başarılı ve Ghost Recon, Far Cry güzelce çarpılan eklentiler ve açık dünyayla efsane olabilir.

 6. Bro, bunu geyik amaçlı söylemiyorum ama gerçekten American Truck Simulator bu listede olmalıydı 🙂 (Hazırlanma süresinden emin değilim, PC konferansından önce hazırlanmış olabilir).

  Bir de yine ben Horizon’ın daha yukarılarda olması gerektiğine inanıyorum. Beni en çok etkileyen oyun oldu diyebilirim…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.