Bu saatten sonra Playstation kullanıcılarına imtiyazlı gözüyle bakmamak için tek bir sebep bile uyduramayacağım sanıyorum ki. Çok uzun yıllardır bilgisayarda oyun oynamanın her türlü konsola bin basacağını savunan biri olarak itiraf ediyorum bunu, cidden. Zira her türlü ayrıcalık ve avantajı Tek Yüzük gibi bir noktada toplayan PS4 sahipleri, son dönemlerde gerçekten de aldıkları hizmetin keyfini çıkartabiliyorlar. Eh, Playstation’ı olmayanlar da bu noktada iç geçirip “vay be” demekten başka bir şey yapamıyor maalesef.

Neden mi? İşte bu yüzden: Son vakitlerde birkaç falsosuyla gözlerden düşmüş olarak görülen EA Games’in duyurduğuna göre Playstation Store’a EA Access imkanı bu Temmuz’da geliyor! X-Box’ta veya bilgisayarda Origin aracılığıyla erişilebilen birçok EA Games oyununu artık Playstation’da da rahatlıkla oynamak mümkün olacak. Onca farklı oyun platformu arasında hangisini tercih edelim ikileminden kurtulmamız ve nispeten cebimize daha yaraşır bir yöntemle oyunları deneyimleyebilmemiz için Playstation ve EA, bu konuda ortaklık yapacaklar yani.

EA-Access-PS4-796x417

İçinde Star Wars Battlefront II, FIFA, Titanfall 2, Mass Effect: Andromeda ve Dragon Age: Inquisition gibi 70’ten fazla oyunun bulunduğu EA Access, daha önceden Playstation 4’te oynanabilen diğer EA Games bünyesinden çıkan oyunlara nispeten çok daha büyük bir yelpaze ile kullanıcılara açılıyor olacak. Eskiden yalnızca X-Box veya Origin kullanıcılarına özel olan EA Access, artık Playstation oyuncularının da aylık 5 dolar ve yıllık 30 dolar olarak erişebilir hale gelecek.

“Playstation 4’te zaten EA oyunları oynayabiliyorduk ki” diyenleri duyuyor gibi olduğum için hemen belirteyim: Halihazırda oynanabilen Sims 4 veya Mirror’s Edge gibi oyunlarla sınırlı kalmayacak bu EA Access sayesinde çok ama çok daha fazla EA oyununu konsolonuzda dilediğinizce oynayabiliyor olacaksınız. Şahsen hangi konsolda hangi oyun var, hangisi daha kârlı olur ve cebimi daha az yakar diye düşünmek yerine hepsinin PS bünyesinde toplanıyor oluşundan bir tık memnun olduğumu belirtmeliyim. Ama tabii bu da tekelleşme yolunda atılan adımlardan biri olduğu için ufak bir endişelenmedim de değil, söylemeden geçmek istemedim.

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.