Persona 5 – 2015

Persona 5

Ben şahsen o gruba pek dahil değilim, ama Geekyapar semalarında Persona dendi mi eli ayağı titreyen, heyecanla “Nerede?!” diye soran yazarlar var. Atlus’un bu efsanevi serisi, giderek finanssal sebeplerle kalitesizleşen ve sıkça yeniden yapımlara bel bağlamak zorunda kalan genel Japonya oyun piyasasında hâlâ gün gibi parlayan nadir isimlerden. Persona 5’in de bu parıltıya devam edeceğinden eminiz. Oyun için o kadar heyecanlıyız ki, aynı zamanda PS3’e çıkıyor olduğu gerçeğini de bertaraf edip aldık listeye. Hem PS3’müş, PS4’müş fark mı eder canım, hepsi Sony sonuçta!

 

The Tomorrow Children – 2015

The Tomorrow Children

PS3 nesli boyunca süren PixelJunk serisinin yapımcılarından geliyor Tomorrow Children. Dürüst olmak gerekirse hakkında pek fazla bir şey bildiğimiz bir oyun değil. Sadece Q-Games’in önceki işlerinden gelen referansı, bir de Engadget’ın vakti zamanında oyun hakkında düştüğü bir not var elimizde. O not da işte Tomorrow Children’ı tek başına listeye aldırttı. Şöyle tanılmamış oyunu Engadget: “Oyun Minecraft-vari ortaklaşa inşa ile, sosyal ekonomiyi ve Sovyetler Birliği temalı bir post-apokaliptik distopyayı konu alıyor”. E biz de kendisini listeye alıyoruz.

 

Until Dawn – 2015

Until Dawn

Until Dawn aslen PS3 için açıklanmıştı. Teması basit, oyuncu kadrosu da ilgi çekiciydi. Dağda bir kulübede mahsur kalan 8 gencin kendi korku filmlerinden kaçma çabalarıydı, karakterler arasında seçim yapılabiliyordu ve her karakter farklı bir oynanış sunuyordu. Kulağa hoş gelmekteydi ki, sesi soluğu kesildi. Geçenlerde oyun Killzone: Shadow Fall’ın motoruyla PS4’e açıklanana kadar. Supermassive Games’in yaptığı Until Dawn an itibariyle bizim merakımızı pek bir okşamakta. Bu merakın hakkını verip veremeyeceğinden yüzde yüz emin değiliz, ama en azından eğlenceli bir deney olacağını düşünüyoruz!

 

Shadow of the Beast – Belli Değil

Shadow of the Beast

Aynen öyle, Shadow of the Beast. Liseliler hatırlamaz, üniversiteliler hatırlamaz. Ben bile hatırlamıyorum. 25 sene önce Amiga’ya çıkan bir oyundan söz ediyoruz. Sonradan devamı gelmesine rağmen, en çok ilk oyunuyla hatırlanan bir seri bu. Pek çok kişi için efsane statüsünü de asla kaybetmemiş bir iş. İşte o efsane seri, henüz netleşmeyen bir tarihte yeni nesil bir vaziyette karşımıza çıkacak. Oyun hakkında bildiğimiz şeyler çok az, ama sadece bu bile yeterli bir heyecan sebebi. Gördün mü sevgili oyun endüstrisi, beş yıllık oyunları değil, yirmi beş yıllık oyunları yeniden yapınca heyecanlanıyoruz!

 

Uncharted 4: A Thief’s End – Belli Değil

Uncharted 4

Listenin sonuna gelmesi, manidar değil de ne sevgili geekyaparlar? Bu listeyi çıkış tarihlerine göre, çıkış tarihilerinin aynı olduğu yerlerde de alfabetik dizdik. Ama dürüst olmak gerekirse, 10’dan 9’a saysaydık da Uncharted 4’ü bir numaraya koyardık. PS3 bunu kanıtladı, bize göre artık şöyle bir doğru var: Naughty Dog kendi oyununu çıkartana kadar bir Sony konsolu tam manasıyla start almaz. O yüzden de bize sorarsanız, PS4’ün gerçek çıkış tarihi, Naughty Dog Uncharted 4 için bir çıkış tarihi açıkladığında belli olacak…

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.