Hiçbir şüphemiz yok: The Walking Dead ve The Wolf Among Us’ın altından muazzam bir başarıyla kalkan Telltale, dünyanın gördüğü en iyi Game of Thrones oyununu çıkartacak. Gerçekten zerre abartmadan, samimi hislerimizi söylüyoruz. O kadar münasip bir evlilik ki bu alkışlamadan edemiyoruz. Tüm oynanış tarzını “kritik anlarda verilmesi gereken zor kararlar” üzerine kurmuş bir firma, kritik anlar ve zor kararların yarattığı entrika, ihanet ve komploların sırtında yükselen bir evreni oyunlaştırıyor. Ne yanlış gidebilir bu denklemde sorarım size?

Hiç lafı uzatmak, süslemek derdinde değilim. Telltale bir Game of Thrones oyunu yapıyor ve hepimiz beğeneceğimizi çok biliyoruz. O yüzden ana yemek olan fragmana geçmeden evvel, paylaşılan bilgileri sabit ve hızlı bir biçimde vereceğim. Oyunda aslen Stark’lara bağlı Forrester hanedanlığından karakterleri canlandıracağız. Amacımız Westeros ve Essos’un dört bir yanına dağılmış birden fazla Forrester hanedanlığı mensubunu kontrol ederek, klanımızı yok olmaktan kurtarmaya çalışmak.

Oyun dizinin üçüncü sezonunun sonu civarında başlayıp, beşinci sezonun başında sonlanacak. King’s Landing ve The Wall gibi kritik yerleri ziyaret edebileceğimiz oyunda, dizinin ana karakterleriyle de rastlaşacağız. Bunlardan bir bölümü dizideki gerçek oyuncular tarafından seslendirilecekler, bir bölümünde ise ses benzerleri kullanılacak. Bizzat kadroya katılacak olanlar arasında Peter Dinklage (Tyrion), Lena Headey (Cersei), Natalie Dormer (Margaery) ve Iwan Rheon (Ramsay Snow) var.

Oyunun ilk bölümünün adı “Iron from Ice” olacak. Toplamda 6 bölüm sürecek olan oyun, 2015 bitmeden başlayacak. Yalnız finalinin ne zaman olacağını bilmiyoruz. İçten duygularla söylüyorum, eğer yine iki ayda bir bölüm çıkartırlarsa kalbim dayanmayabilir.

Game of Thrones: A Telltale Games Series – Episode 1: Iron Frmo Ice’ın ilk fragmanı şu şekilde. Oyun PC, Mac, iOS, PS3, PS4, 360 be XBO için çıkacak. Muhtemelen bir Android versiyonu da bunları takip edecektir. Buyurun!

http://www.youtube.com/watch?v=kso96b-aDjk

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

6 Yorum

  1. Evet….Çünkü 2015’te evimden dışarı çıkmayı ve insan görmeyi planlamıyordum, iyi oldu bu oyun. Obezite ve ileri derece miyopla/astigmatla da oldukça barışığım, buyursunlar gelsinler. Hazırım.

  2. ttg’nin klasik çizimlerinden dışarı çıkması biraz daha iyi oldu benim için. en o tarzı sevmiyordum. yine kendi tarzları var ama bunu biraz daha düşürmüşler. sabırsızlıkla bekliyoruz bakalım. gerçi her yeni bölüm için 2 ay bekleneceği vs söylenmişti. bu süre düşünülünce insanı yine bir pof’latıyor:)

  3. Daha yazıyı okurken heyecanlandım.
    Oyunu oynarken kim bilir neler, neler hissedeceğim!

    Tahminimce, öyle şeyler göreceğiz ki, esaslıca bir oha diyeceğiz. Can evimizden vuracak Telltale bizi!

  4. Konusu çok güzelmiş yalnız, bir Game of Thrones oyununa ancak böyle bir konu giderdi. Sabırsızlandım şu an!

  5. The Wolf Amoung Us oynayanlar bilir , telltale yaptı mı yapıyor . Ellerinin altında game of thrones gibi külliyatı olan bir eser varsa da şahesere çevirmeyi de bilir bu TELLTALE ! 😀

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.