3. Disgaea 5

Disgaea 5

Disgaea serisi asırlardır “PlayStation ve taktiksel rol yapma” dendi mi akla ilk gelen markalardan biri. DS’e de uğrayan ilk oyunu haricinde, hep Sony’nin mobil platformları ve o dönemki ev konsolu arasında mekik dokudu. Açık konuşmak gerekirse üçüncü ve dördüncü oyun biraz tohuma kaçmıştı. O yüzden, Disgaea 5’in tekrar zımba gibi dönmesi, daha da bir anlamlı oldu. Oyunu sağda solda bulmak zor, biraz aramanız gerekebilir. Ama eğer Fire Emblem, Jeanne d’Arc, Final Fantasy Tactics gibi oyunları seviyorsanız; temin ederiz, değecek.

 

2. Bloodborne

Bloodborne 3

Baştan bir konuda anlaşalım, eğer Dark Souls seviyorsanız ve PS4 sahibiyseniz, iş bitti. Bloodborne’u şu an alıp PS4 arşivinizin en beyhude yerine koymamanız için hiçbir sebep yok. From Software’in geliştirdiği oyun, Souls oyunlarıyla aynı evrende geçmiyor; en azından hikayesel olarak. Ama mekaniksel ve anlayışsal olarak, Souls serisinin birinci göbekten aile ferdi. Eğer oyunculuğun yeni bir seviyesiyle tanışmak isterseniz, buyurun, Bloodborne oralarda sizi bekliyor.

 

1. Until Dawn

04 Until Dawn

“PS4’e özel en iyi 5 oyun” diye bir liste yapıyoruz, ancak bir numarada Until Dawn görüyorsunuz. Bunun iki sebebi var. Birincisi, Naughty Dog, SCE Japan ve SCE Santa Monica, pardon, yeni adlarıyla SIE Japan ve SIE Santa Monica henüz tam teşekküllü bir oyun çıkartmadılar PS4’e. İkincisi de Supermassive yapımı Until Dawn hakikaten pırlanta gibi bir oyun. Heavy Rain’i sevdiyseniz, korku hikayelerinden de hoşlanıyorsanız; şu dakikaya kadar oynamamış olmanız kabahat. Eşsiz üstü eşsiz bir yapım.  

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.