En İyi 5 Çizgi Film Oyunu

5. South Park: The Stick of Truth

Çizgi Film Oyunu South Park

Çıktığından beri oynuyoruz ve söylememiz lazım, Stick of Truth baya güzel. Oynanış mekanikleri hakikaten sığ, açık dünyada ulaşım da biraz sıkıntı yapabiliyor, fakat grafikleriyle, seslendirmesiyle, senaryosuyla tam teşekküllü bir South Park bölümü oluşu size her şeyi unutturuyor. Tanıdığım herkes oyunu bitirdikten sonra South Park boxsetlerine döndü, ilk sezondan itibaren tekrar izliyor. Atmosferi O KADAR iyi.

 

4. The Adventures of Batman & Robin

Çizgi Film Oyunu Adventures of Batman Robin

İlk olarak: Batman Beyond tarzı çizimlere bayılıyoruz. İkinci olarak: Eğer sağlam bir vuruş hissi ve ayarında bir zorluk derecesi varsa, beat ’em up’ların harika bir meditasyon şekilleri olduğu kanaatindeyiz. Üç: Atarimizde çok oynadığımız çoğu oyunun aksine, bu oyunu tekrar oynadığımızda da eğleneceğimizi biliyoruz. Bizce bu üç madde, The Adventures of Batman & Robin’i buraya koymaya yetiyor. Ha bir de dört: Çizgi filmini de çok severdik! (Teşekkürler CINE 5!)

 

3. The Simpsons Hit & Run

Çizgi Film Oyunu The Simpsons Hit Run

Aynen Stick of Truth gibi, oynanış mekanikleri yer yer sığ olsa da atmosferiyle sizi çeken bir oyun daha. Hit & Run, tam bir GTA III klonuydu, fakat Springfield’da geçiyordu ve Simpsons ailesiyle oynayabiliyordunuz. Oyun ağzına kadar tıka basa Simpsons referanslarıyla doluydu. 25 sezondur devam eden bir dizinin referanslarını yakalamak zor, ama Simpsons ile büyüdüyseniz (yine teşekkürler CINE 5! Ve CNBC-e!) Homer’ın giydiği bu obez kıyafeti nedir, Marge’ın niye cipi var sorularının cevabını biliyordunuz ve oyun yirmi kat daha keyifli hâle geliyordu.

 

2. DuckTales

Çizgi Film Oyunu Duck Tales

Yakınlarda bu oyunun bir Remastered sürümü çıktı ve henüz deneme fırsatı bulamasam da hiç fena gözükmüyor. Ama onu bırakıp, internette ROM aramaya başlarsanız da anlayışla karşılarım. DuckTales, Varyemez Amca’yı konu alıyordu. Sanıyoruz bu cümleyi Escapist’te duymuştuk: “İyi olması gerekmiyordu, ama yine de harikaydı”. Sonuna kadar katılıyoruz. Kimsenin bu oyuna uğraş vermesi gerekmiyordu, sonuçta DuckTales logosunu yapıştırdın mı zaten satacağını sen de, ben de, oyunun yapımcısı Capcom da biliyordu. Ama uğraştılar. emek verdiler. Ve sonunda NES döneminin en iyi platform oyunlarından birini ortaya çıkardılar.

 

1. Teenage Mutant Ninja Turtles IV: Turtles In Time

Çizgi Film Oyunu Turtles in Time

Ama kusura bakmayın, gelmiş geçmiş en iyi çizgi film oyunu budur. Amerikan oyun tarihinin önemli parçaları ülkemizde pek rağbet görmezler. Fakat Turtles in Time o kadar iyiydi ki, bu geleneği de delip yayılmıştı ülkemizde. Bunu satmayan “atari kasetçilerine” dükkan ruhsatı vermiyorlardı 90’larda. Müziğiyle, grafikleriyle, animasyonlarıyla muazzam bir beat ’em up’tı. Bugün dönüp oynasak aynı tadı verir mi bilemiyoruz, ama o zamanlar arkadaşımızla yan yana yere oturup, atariye kasedi takıp, cips kola tükete tükete saaatlerce oynardık. Tabii sonra arkadaşın annesi gelir, adaptör ısınıyor derdi, biz de boynumuzu büküp eve giderdik. Öhm. İyi oyundu yani!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.