Bundan neredeyse tam iki sene önce Kickstarter’a giden Wasteland 2’nin çıkış tarihi, çok uzun bir süredir destekleyen desteklemeyen herkesin merakla beklediği bir açıklamaydı. 1988’de Interplay tarafından geliştirilen ve EA tarafından dağıtılan Wasteland, yıllar boyunca bir devam oyununa kavuşamadığından, en sonunda oyunun hakları Brian Fargo ve onun ekibi InXile’a geçince hayranlar heyecanla ekibin bir sonraki hamlesini beklemiş, Kickstarter kampanyası açılınca da resmen akın etmişti.

O kampanyanın ilk vaat ettiği çıkış tarihi 2013 sonlarıydı. Spesifik olarak Ekim 2013’ü hedefleyen Wasteland 2, bir süre sonra 2014’te belirsiz bir tarihe ertelendi. Oyuncular merakla, beta süreci devam ederken tam teşekküllü bir çıkış tarihini beklemeye başladılar. Sevgili Wasteland 2 hayranları, artık merakınızı dindirebilirsiniz. Zira oyun Ağustos ayında, kanlı canlı bir vaziyette karşımızda olacak.

wasteland5

Kickstarter kampanyasını desteklediyseniz, oyunu zaten sorunsuz, sıkıntısız bir vaziyette elde edeceksiniz. Yok desteklemediyseniz, oyun şu anda Steam’den Early Access kampanyası dahilinde 60 dolara alınabiliyor. Bu 60 dolar orijinal Wasteland’in yanı sıra, iki kısa roman, Mark Morgan imzalı resmi soundtrack ve konsept çizimleri kitabını da içeriyor. Oyun Ağustos ayında çıktığında, fiyatı daha düşük olacak, fakat orijinal Wasteland dışındaki bonusların hiçbirisini de kapsamayacak.

Beta cephesinde de son olarak, ana oyunda yer alacak Arizona haritaları eklendi. Bu eklenti, oyunun boyutunu da iki katına çıkartmış oldu. An itibariyle tüm Arizona içeriği, oyunun tamamının yarısını kaplamakta. Yani anlayacağınız, çıkıştan önceki son büyük içerik eklentisi de kendine yer buldu. Artık sadece beklemek gerek. Zira bu tarihin de ertelenme ihtimali, gerçekten çok düşük. Bakalım beklediğimize değecek mi?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.