Rust

Rust

Minecraft Gibi, Ama…: Gerçekçi.

Rust hayatına baya baya bir DayZ klonuymuşçasına başladı. İlk Alfa çıkışını yaptığında oyunda zombiler vardı, çok detaylı bir kaynak toplama söz konusu değildi ve inşa edebileceğiniz şeyler sınırlıydı. Fakat zaman ilerledikçe Rust daha ciddi bir Minecraft hissiyatına büründü. Öyle ki, oyundan zombileri çıkartıp inşa sistemini de bir elden geçirdiler, Minecraft’ta ne yapıyorsak Rust’ta onun gerçekçisini yapar olduk. Sadece domuz öldürünce üzerinden et sembolü düşmüyor, ağaç kesince elimize blok gelmiyor; onun dışında her şey silme aynı mantık…

 

Starbound

Starbound

Minecraft Gibi, Ama…: Uzayda

Starbound hâlâ Erken Erişim’den başını kaldırabilmiş değil, fakat diğer pek çok erken erişim oyununa kıyasla şu an ciddi anlamda oynanabilir hâlde. Onu kıymetli yapan şey ne peki? Tabii ki uzayda geçiyor olması. Uzay geminizi geliştiriyor olabilmenizden tutun da, teknoloji araştırma imkanı tanıyor olması, gezegenlerin çeşidinden başlayın da uzayda seyahat ettirmesi; bunların hepsi Starbound’a ayrı bir sos katıyor.  Zaten bu kadar çok adayın olduğu bir pazarda ayakta kalabilmesi için, bu sosa da ihtiyacı var.

 

Terraria

Terraria

Minecraft Gibi, Ama…: İki Boyutlu.

Sona geldi, biraz dona kalır gibi oldu zira en talihsiz açıklama da ona geldi. Biraz da haksızlık aslında kendisine böyle seslenmemiz. İçinde biraz Metroid tadı var mı? Uf, hem de ne! Zaten oyunu Metroidcraftvania diye tanımlasak yeridir. Peki bu ne katıyor oyuna? Terraria bu sayede çok ciddi anlamda mobil bir oynanabilirlik kazanıyor. Gerçekten. Minecraft’ın tadı en iyi PC’de çıkar, bunu da herkes bilir; ama Terraria’yı Vita’da da oynamak keyifli, iOS’te de.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

2 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.