Şu hayatımda gerçekten Final Fantasy kadar garip bir ilişkiye sahip olduğum bir oyun serisi daha yok. Bu hislerimi paylaşanınız çıkar mı bilmiyorum, ama Final Fantasy serisi uzaktan bana hep çok sevebileceğim bir seriymiş gibi gözüküyor. Dönemsel olarak içimde nereden geldiğini bilmediğim bir Final Fantasy arzusu buluyorum, en yakın Final Fantasy oyununa ellerimi geçiriyorum ve istisnasız olarak ikinci saat civarında oyundan sıkılıp tüm bunları tekrar unutmak suretüyle bir sonraki arzu seline kadar ilgimi yitiriyorum. Böyle git gellerle oyun arşivime beş farklı platformda sekiz Final Fantasy oyunu doldurdum yani. Durum vahim.

FF1 logo_PSP--article_image

Ve biliyorum, bunun esprisi çok yapıldı ama, seri de bitmiyor arkadaş. Bitmediği için de ben bu dönemsel illetten kurtulamıyorum. İşin kötüsü, şöyle beni sarıp sarmalayacak bir Final Fantasy oyunu denk gelse; sistemimden atacağım, şöyle bir seksen saat oynayıp rahatlayacağım ama o da yok. Ondan mütevellit ümidimi gelecek oyunlara bağladım. Onlar da, sağ olsunlar, sayılarını her geçen gün arttırıyorlar.

Final Fantasy XIV’ün ek paketleri zaten cepte. Bunların yanında Final Fantasy XV de var elbette. E3’te duyurulan Final Fantasy VII yeniden yapımı da geçen ay katıldı panteonun arasına. Peki yeni üyemiz? İşte o da bir yeniden yapım. AllGamesBeta’nın haberine göre, Pittsburgh’de gerçekleşen At Distant Worlds organizasyonunda orkestra şefi Arnie Roth, Final Fantasy XII HD Remake’in şu an geliştirildiğini ağzından kaçırdı.

1438492011-final-fantasy-xii

Dediğim gibi, Final Fantasy serisiyle ilişkim dönemsel. Fakat şu hâlimle bile Final Fantasy XII’nin serinin en takdir edilen, en iyi anılan işlerinden biri olduğunu biliyorum. Nam ve şöhret olarak arkadaş sohbetlerinde Final fantasy VI, VII ya da X kadar geçmiyor. Ama ne zaman yazarlar bilgisayar başına en iyi PS2 oyunlarını yazmaya otursalar, kendisini illa ki anıyorlar ki; Gambit sistemi bugün hâlâ övülüyor. O yüzden, kendisinin yeni nesil platformlara gelmesi sevindirici bir haber. Tabii bu platformlar hangileri, ortadaki emek Final Fantasy X seviyesinde mi, Resident Evil HD tipi mi; bunların hiçbirini bilmiyoruz. Hayırlısı!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.