Fortnite an itibariyle dünyanın en popüler oyunlarından biri. Infinity War an itibariyle dünyanın en popüler filmi. Dürüst olmak gerekirse ikisi arasında gerçekleşecek bir ortaklık kesinlikle bir tarafa diğerinden daha fazla fayda sağlıyor, çünkü gerçekten Fortnite oynayıp da Infinity War’ı sinemada henüz izlemiş ya da Infinity War’ın markalama olarak durmak istediği yer konusunda fikir sahibi olmayan adam zaten şu saatten sonra bir yere bilet almayacak.

Öte yandan, “Oha lan Thanos olabiliyormuşsun” diye Fortnite oynayacaklar? Bence karşı tarafı sekize katlar.

Fakat ilginç bir şekilde bu ortaklık Avengers tarafından gelmiş. Samimi duruyor. Russo biraderler Entertainment Weekly için verdikleri röportajda açıktan “Biz filmi editlerken molalarda Fortnite atıyorduk, acaba birlikte bir şeyler yapabilir miyiz diye düşündük” diyerek söylüyorlar zaten. Sonra bir telefon açılıyor Epic Games ofisine. Epic’te bir şaşkınlık. Hemen fikir üretmeye başlıyor, harekete geçiyorlar. Bu ortaklığın meyvesi de bugün karşımıza çıkıyor.

Swap

Oyun modu çok basit. Yine Fortnite usulü bir Battle Royale modu için sahaya çıkıyoruz. Yine saha daralıyor. Gelin görün ki sahanın dantel gibi ortasında bir adet Infinity Gauntlet var. Bu Infinity Gauntlet’in üstünde altı taşın altısı birden mevcut. Gauntlet’i kapan Thanos’a dönüşüyor. Sonrası zaten gümbürtü, gırgır, şamata, eğlence, artık Fortnite’ta insanlar ne buluyorsa. Geçici bir süre için gerçekleşecek bu etkinliğimiz PS4, Xbox One, PC, Mac ve iOS için ücretsiz olarak edinilebilecek. Ve lakin skin falan içermeyecek.

Yani bu iyi hoş, ama bence bu haberin bombası bu değil. Bu haberin bombası Russo biraderlerin Epic Games kreatif direktörü Donald Mustard ile bir ilişki kurmuş, bu ilişkinin de Kevin Feige seviyesine de gelmiş olması. Çünkü Fortnite’a Thanos gelir; öbür gün Iron Man skin’i koyarlar, sonra bir bakmışsınız Epic Games komple Marvel evreninde geçen özel bir oyun yapıyor. Umarım da yapıyor olur. Epic geniş mazisi olan, köklü bir firma. Marvel’ın da gerçekten oyunu yok arkadaşlar. O yüzden inşallah buradan başlayan muhabbet daha yeşil tarlalara doğru devam eder, siz ne dersiniz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.