Her yıl düzenlenen ve bu yıl 24 Ağustos Çarşamba günü başlamış olan Gamescom oyun fuarı 28 Ağustos’a kadar gerçekleşmeye devam edecek. Fuarda, yeni yapımların yanında bazı beklenen oyunlar da gösterildi ve hala yenileri gelmeye devam etmekte. İsterseniz, su ana kadar duyurulan ilgi çekici oyunlara ve haberlere kısa bir bakış atalım.

Hogwarts Legacy’den Yeni Tanıtım Geldi!

 • Yayınlanacağı Tarih: 10 Şubat 2023
 • Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, Nintendo Switch, Windows PC

Daha önce yayınlanan bir fragmanla; karakter yeteneklerini geliştirmeye olanak verdiği, riskli seçimlerin yer alacağı, düelloların, gizli zindanların ve bulmacaların da içerisinde bulunduğu bir oynanışa ve hikâyeye sahip olduğunu gösteren Hogwarts Legacy’den bu sefer de bir oynanış videosu geldi. Öte yandan dün gece yayınlanan fragman ise ilk fragmanın yanında biraz soluk kaldı.

Telltale Games, New Tales From the Borderlands ile Geri Dönüyor!

 • Yayınlanacağı Tarih: 21 Ekim
 • Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Nintendo Switch, Windows PC

LCG Entertainment tarafından satın alınan Telltale Games, yeni yönetim kadrosuyla The Wolf Among Us 2 ile tekrardan elini taşın altına koyacağını duyurmuştu. “Yeni Telltale”, bize eski oyunlarını aratacak oynanışlar veya hikâyeler sunacak mı orası 21 Ekim‘de çıkacak olan New Tales from the Borderlands ile aydınlanacak bir muamma.

Dune: Awakening, MMO Oyuncularının Yeni Hedefi Olacak!

 • Yayınlanacağı Tarih: Açıklanmadı
 • Platformlar: PlayStation 5, XboX Series, Windows PC

Hogwarts Legacy’den sonra bir uyarlama daha duyuruldu ama bu sefer MMO!
Tanıtım videosu yayınlanan açık dünya/hayatta kalma oyununun maalesef oynanış videosu yayınlanmadı. BETA tester üyesi olmak isterseniz www.dunegames.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dead Island 2’den Yaşam Belirtisi Var!

 • Yayınlanacağı Tarih: 3 Şubat 2023
 • Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, XboX Series S, Microsoft PC

Sekiz yıllık bir bekleyişten ve uzun bir geliştirme sürecinden sonra Dead Island 2 ile ilgili nihayet yeni bir tanıtım videosu gösterildi. Altı farklı yeteneğe sahip oynanabilir karakter ve çeşitli silahlara sahip olan Dead Island 2 hakkında pek bir bilgi verilmemiş olsa da bilgisayar için sadece Epic Games üzerinden çıkarılacağı duyuruldu. Tahminlere göre Steam’e gelmesi biraz daha zaman alabilir.

The Outlast Trials, BETA Duyurusu Geldi!

 • Yayınlanacağı Tarih: 2022
 • Beta: 28 Ekim-1 Kasım
 • Platformlar: Microsoft PC

Daha önceden Trailer’ı yayınlanmış olan The Outlast Trials ile Outlast serisi, ilk defa co-op bir oyun çıkarıyor ve hikâyesi Soğuk Savaş döneminde geçecek. Deneyler ve testlerle dolu Murkoff Corporation’da geçen bu Outlast oyununda yine bir koşturmaca ve kaçış hikâyesi olacak. Dört kişiye kadar desteklenen co-op seçeneği ile Outlast Trials’ın BETA testine katılmak isteyen oyuncuların gelişmeleri takipte kalmaları gerektiği söylendi.

Karanlık Bir Pinokyo Hikâyesi, Lies of P Tanıtıldı!

 • Yayınlanacağı Tarih: 2023
 • Platformlar: PlayStation 5, Xbox Series X, XboX Series S, Microsoft PC

Tanıtım videosunda görülen kasvetli havası ve oynanışı açısından Alice: Madness Returns ve Bloodborne ile oldukça paralel olan bu oyun, Pinokyo’nun hikâyesinden esinlenilmiş. İnsan bedenine sahip olmak isteyen Pinokyo’nun bu mekanik versiyonu, Krat şehrindeki yaratıklarla çarpışıyor olacak. Oynanış videosunda Geppetto usta da görülüyor.

Bizim ilk günden yakaladığımız önemli ayrıntılar bunlar. Siz nasıl buldunuz Gamescom’un ilk gününü? Sizce etkinlik nasıl geçiyor? Yorumlara yazmazsanız hiçbir zaman bilemeyiz öyle değil mi?

Yazar

İlgi alanlarına vakit ayırmayı ve hobileriyle uğraşırken kafa dinlemeyi seven kendi halinde bir insan. “Now your sanity and mine can die together!”

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.