Bir E3’ü daha acısıyla, tatlısıyla… Ehm, bitti gitti işte sevgili Geekyaparlar. Konferanslarda duyurulan oyunları, yayınlanan fragmanları sizlerle paylaştık bildiğiniz gibi. Sonra da işimize gücümüze daldık, bir yandan da E3’ü takibi bırakmadık. Oyun dünyasının en büyük fuarı sonlandıktan sonra aklımızda kalanları da, şöyle aşağıda listeledik. Mini-E3 komitemiz Ben Affleck, Can Arabacı, Doğaç Yavuz, J.H. ve bendenize sorduk, yanıtları topladık. E3’ün en iyi oyunları hangileriydi?

Buyurun!

 

1. En Hayal Kırıklığı Yaratan Oyun: Star Wars Battlefront

Yiğitcan: Geçen seneki teaser’dan sonra bu sene DICE’ın “bakın biz Star Wars’ı çok seviyoruz lan harbi” beyanlarından fazlasını bekliyordum. Olmadı.

Can: Güzel olacağına eminim, zira gösterilen kısacık video bile ağzımızın sularını akıtmaya yetti. Ama bunca zamandır bekliyoruz, anca bunu mu layık gördünüz yani bize?

Mansiyon Ödülleri: Assassin’s Creed: Unity (Ben Affleck), Tom Clancy’s The Division (Doğaç), Mass Effect 4 (J.H.)

 

2. En Büyük Sürpriz: Grim Fandango Remake

Can: Sony konferansının sabaha karşı yapılmasının da etkisiyle neredeyse uyuyakalmak üzereydim ki, Grim Fandango ismini duyunca uyku muyku kalmadı, sabahın nasıl geldiğini anlamadım. Çok yaşa Sony, çok yaşa Tim abi.

J.H.: Hiç beklemiyorduk vallahi, yüzümüzü güldürdü Tim Schafer sağ olsun.

Mansiyon Ödülleri: Rainbow Six: Siege (Yiğitcan), The Sims 4 (Ben Affleck), Super Ultra Dead Rising 3 Arcade Remix Hyper Edition EX Alpha (Doğaç)

 

3. En Umut Vaat Eden Oyun: No Man’s Sky

Doğaç: Sırf en iyi indie değil, sıradaki Minecraft olma potansiyeline sahip bir çılgınlık bu oyun. Prosedürel ortam üretimini sonunda sıkıcı olmayan bir şekilde yapmayı başarmış, üzerine de tatlı bir keşif, yaratıcılık ve combat örgüsü kurmuş. E3 videosunun önceden hazırlanmış olduğuna dair şüpheler ise, aldığımız haberlere göre, yersiz.

J.H.: Görene kadar gerçekten beklediğimiz şeyleri yapıp yapamayacağını asla bilemeyeceğiz, ama umudumuz her festivalde katlanıyor.

Mansiyon Ödülleri: Kingdom Hearts 3 (Ben Affleck), Criterion’un Yeni IP’si (Yiğitcan)

 

4. En İyi Indie: No Man’s Sky

Can: Sunduğu serbestlik ve bilimkurgu olmasıyla gönlümüzü çalması işten bile değildi. Çaldı da zaten.

J.H.: Görene kadar gerçekten beklediğimiz şeyleri yapıp yapamayacağını asla bilemeyeceğiz, ama umudumuz her festivalde katlanıyor.

Yiğitcan: Çıkana kadar her festivalin en iyi indie’si olacak. İnanılmaz gözüküyor.

Mansiyon Ödülleri: Ori and the Blind Forest (Ben Affleck), Scalebound (Doğaç)

 

5. En İyi PlayStation Oyunu: Uncharted 4: A Thief’s End

Yiğitcan: Seriye yakışır bir son olacağa benziyor.

J.H.: Aslında Abzu diyecektim, ama sonra Uncharted 4 fragmanının oyun içi motorla çekildiğini öğrendim. Abov, n’aptınız siz Naughty Dog?

Can: Naughty Dog ve Nathan Drake’e güvenim tam. Grafikler zaten muhteşem gözüküyor, üzerine Uncharted 3 ve The Last of Us’tan öğrendiklerini eklediler mi yeni bir Naughty Dog klasiği olur rahatlıkla.

Mansiyon Ödülleri: Bloodborne (Ben Affleck), Everybody’s Gone to the Rapture (Doğaç)

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.