Batman Arkham VR

He bir de böyle bir şey var arkadaşlar. Cümleten hayırlı olsun. Rocksteady’nin geliştirdiği bir oyunla, sanal gerçeklik vasıtasıyla Batman olacağız. Evet. Ben bunun üzerine daha bir şey demiyorum. Rocksteady yazıyor o videoda. Heyecanlanmayan Batman rozetini yırtsın gitsin.

 

Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn geçtiğimiz E3’te tanıtılmıştı. Killzone’un yapımcılarından, post-apokaliptik bir bilim kurgu oyunu. Ancak, bu E3’e kadar oyun için heyecanlanmama sebebiyet verecek bir şey bulamamıştım. Artık böyle bir kaygım yok. Horizon: Zero Dawn belli ki RYO ögelerine sahip, keşfe dayalı bir açık dünyada geçen, çok güzel gözüken ve çok akıcı hareket eden bir oyun olacak. Gerçekten, uzun yıllardır karakterin oyun dünyası içerisinde bu kadar zerafetle aktığı bir oynanış daha izlememiştim, umarız göstermelik değildir.

 

Death Stranding

Geldik konferansın üç ağır topundan ikisine. Spider-Man’i zaten yazdık. Kalan bombalardan biri de buydu. Kojima’nın Konami’yle kavgalı boşanmasının ardından, Sony’ye sığınıp, orada yeni bir şirket kurduğunu biliyorduk. Yeni bir oyun da gelecekti. Biz bunun bir nevi Metal Gear olmasını bekliyorduk. Çok yanlış bekliyormuşuz. Kojima sahneye çıktı ve gerçekten son yıllarda gördüğümüz en gizemli, en acayip ve en büyüleyici fragmanlardan biriyle, Kojima-Konami boşanmasıyla yalan olan Silent Hills’te beraber çalışacağı Norman Reedus’ı koydu karşımıza. Oyun ne, konusu ne, o süper manyak fragmanda neler oluyor? Hiçbir fikrimiz yok. Sadece şunları biliyoruz, Kojima bir video oyun ilahı, sektörün en yaratıcı insanlarından biri, Reedus ile yapacağı Silent Hills herkesin bağrında yarım kalmış bir acı ve bu oyun, muhtemelen o projenin ruhani takipçisi. Bütün bunlar, gazdan bacağımızı yemek için yeterli.

 

God of War

Kratos geri döndü arkadaşlar. Başka bir şeyin önemi var mı?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.