GTA V, geçtiğimiz haftalarda, hayranlarını neredeyse iki sene beklettikten sonra en sonunda PC için piyasaya sürüldü. PS3, PS4, Xbox 360 ya da Xbox One’ı olmayanlar bu oyunu o kadar uzun bir süredir bekliyordu ki, aldığı gibi gömüldüler, seslerini de bir daha duyan olmadı. E biz de öyle olduk neticesinde. Fark ettik ki, GTA V PC’ye çıktığından beri çok kritik birkaç şeyi ihmal eder olmuşuz. Bunu fark edince, sizin için sıralamak da elzem oldu. Buyurun, GTA V PC’ye çıktığından beri ihmal ettiğimiz 8 kritik şey!

 

1. Karınız, Kocanız, Sevgiliniz!

05 GTA 5

Eğer hayatınızda oyuncu olan bir partner varsa, yandı ki ne yandı 14 Nisan’dan beri! Kendisi muhtemelen bir süredir sizden haber alamıyor, sorularına “hö?”, “hıraarh”, “mmınnn” gibi garip ses efektleriyle yanıt bulabiliyor. Evde yalnızlıktan kurtaracak kedi, köpek, çocuk, çoluk yoksa da büyük ihtimalle artık tabak çanakla konuşuyor. Eğer partneriniz bir oyuncu ise, daha da fena. Zira herhalde aşkınızı GTA Online’a taşıdınız artık. Tabii bu evde iki PC varsa. Yoksa korkarız “kim GTA V oynayacak” sorusu çok yürek yakar, çok yuva yıkar!

 

2. İşiniz, Gücünüz!

02 GTA 5

Bakın, bize yorumlar yağıyor 14 Nisan’dan beri. “Hani GTA V yazısı?” diyenler var, “GTA V ile ilgili içerik çıkartmayan geek sitesi mi olur” sorusunu yöneltenler var. Yahu nasıl yazalım, oyunu oynuyoruz, daha görevleri bitiremedik yan yun şeylere dalmaktan. Arada bir de videolara sardık, birinci kişi perspektifine dadandık, yeni grafiklere hayranlıkla el sallıyor, gördüğümüz yangın musluğuyla selfie çektiriyoruz. Yani GTA V yüzünden işini gücünü aksatmayı en iyi biz biliriz, biz!

 

3. Yemek, İçmek!

01 GTA 5

Çok samimiyetle söylüyorum, San Andreas oynarken acıktığımda karakterimi o melun tavukçuya götürürken bulmuştum kendimi bir kere. Sonra kendime geldim, “ülen?” dedim, kalkıp anacığıma yemek vaktini sordum. Tabii o zamanlar yaş ufaktı, anamızla yaşıyorduk, sıcak yemek geliyordu GTA oynarken önümüze. Şimdi o da olmuyor bazen. Karın gurultuları Banshee’nin motor seslerine karışıyor, dil damak birbirine yapışıyor ama o bilgisayarın başında kalkınmıyor!

 

4. Dolaşım, Boşaltım ve Bilimum Organ Sistemleri!

04 GTA 5

Tabii üçüncü maddeyi ihmal edince, dördüncüsü de kendiliğinden geliyor. Ama olay tabii ki sadece sindirim ve boşaltım sistemi değil. Yerimizden kalkmadığımızdan kan dolaşımı yavaşlıyor, beyin komple GTA’ya odaklandığından sinir sistemleri gevşiyor, bir noktadan sonra olayla ilgisi olmayan karaciğer bile “benden bu kadar kardeş” deyip binayı terk ediyor. Zaten masa başında oturmaktan isyan bayrağını çekmesine ramak kalan kemik ve kas sistemlerine hiçbir şey diyemiyoruz!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.