5. Michael Jackson – Wanna Be Startin’ Somethin’ [Fever 105 – GTA: VC]

http://www.youtube.com/watch?v=w8DKD0PoRSI

Ağır toplara geldik. Vice City’nin “metal” kısmı Come on Feel the Noize ise, “pop” kısmı MJ’di. Açın şarkıyı. Gözlerinizi kapayın. Vice City sahilinizdesiniz. Altınızda sarı bir Cheetah var, son hız Rosenberg’in yanına gidiyorsunuz. Yanlış mıyız?

4. Alice in Chains – Them Bones [Radio X – GTA: SA]

Radio X’te Layne’in o tekmeleyici çığlığı aniden girdi mi, siz motorun üstünde, Las Venturas’ın çöl yollarındaysanız, bilirdiniz ki gaza basma vakti gelmiştir. Altta bir PCJ-600, elde iki uzi. Gün doğumuna doğru, son sürat.

3. Billy Idol – White Wedding [K-DST – GTA: SA]

http://www.youtube.com/watch?v=fLjE-2_Luaw

Them Bones gün doğumuna doğru motor sürmekse, White Wedding de San Fierro kırsalından şehre inerken otobandan arabayla dağların arasında gün batımıyla yarışmaktı. Şarkıyı dinledikçe burnumuza Chiliad’ın kokuları gelir bugün hala.

2. Gaslamp Killer – Nissim [Worldwide FM – GTA V]

http://www.youtube.com/watch?v=2PCdGwViVMM

Düşünün. Aylardır beklediğiniz GTA V’i almış, konsolunuza takmışsınız. Radyolar arasında geziniyorsunuz fütürsuzca. Birden tanıdık bir melodi geliyor. Çıkartacak gibisiniz. Melodiler çok bize yakın. Sonra şarkının ikinci dakikasının ortalarında, ana ezgi giriyor. Tebrikler Çöpçüler Kralı’nın ana müziğinin GTA V’te çaldığını fark ettiniz. Artık Gaslamp Killer’ı araştırmaya, “Kim bu adam?” diyip bütün diskografiyi yalayıp yutmaya hazırsınız.

1. Dr. Dre feat. Snoop Dogg – Nuthin’ But a G Thang [Radio Los Santos – GTA: SA]

Nuthin But a G Thang’in teması, tonu, atmosferi San Andreas’la o denli uyuşuyor ki, Rockstar’ın komple bütün oyunu bu şarkıdan uyarladığını söyleseniz büyük bir şok yaşamayız. Evet, Them Bones Las Venturas çöllerinin, White Wedding San Fierro kırsalının şarkısıydı; ama Nuthin’ But a G Thang Los Santos’un şarkısıydı ve bütün oyunun kalbi Los Santos’da atıyordu. Bu yüzden de GTA radyoları tarihinin en iyi şarkısı bizce budur.

 

O zaman söyleyin bize, elinizi korkak alıştırmayın. Neyi unuttuk? Yorumlarınızı bekliyoruz!

1 2 3
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.