Grand Theft Auto V geçtiğimiz senenin sonlarında piyasaya çıktı, aldık; oynadık, bayıldık; sonra bir süre de GTA Online ile vakit geçirdik. Oyunu gayet iyi anıyoruz anlayacağınız. O yüzden geçen E3 konferansında Rockstar’ın megahiti PS4, Xbox One ve PC’ye gelecek dediklerinde zil takıp oynadık. Tabii kafamızda biraz “ulan zaten suyunu çıkardık, şimdi yeni nesilde biraz sıkılmayacak mıyız?” sorusu vardı, ama eğer şu modu PC’ye de taşırlarsa eminiz, bu sıkıntıyı hiç yaşamayız. Zira tek bir perspektif değişimiyle tüm oyun bambaşka bir hâl almış!

GTA FPS

XBLToothPik adlı kullanıcının yaptığı ve Xbox 360 için geliştirilen mod, GTA V’in kamerasını üçüncü şahıstan alıp, göz seviyesine indiriyor. Aşağıda kendi YouTube kanalına koyduğu iki videoyu görebilirsiniz, ilki silah kullanımına odaklanırken, ikincisi araç kullanımını tasvir ediyor. Peki biz videodan niye etkilendik? Üç sebebi var. Bir: Birinci kişi perspektifine inince, şehir daha büyük geliyor insanın gözüne. İki: Araç kullanımı daha da bir şenleniyor. Üç: Rockstar’ın detaya gösterdiği özene bir daha hayran oluyorsunuz. Adamlar direksiyon başındaki elin hareketlerini bile gerçekçi modellemişler, ki üçüncü kişi perspektifinde bir kere bile görmeyebileceğiniz bir şey bu. Hakikaten GTA’nın neden böylesine efsane olduğunun delili gibi bir şey bu video.

Rockstar bizce feyz alsın, PC’ye getirirken bir de FPS modu ekleyip getirsin. Şu çocuğu da işe falan alsınlar, çok takdir ettik kendisini!

GTA V FPS Modu – Birinci Kısım, Silah Kullanımı

GTA V FPS Modu – İkinci Kısım, Araç Kullanımı

 

Not: Platform Xbox 360 olduğu için, modun pek bir indirilebilir tarafı yok anladığımız kadarıyla. Zira XBLToothPik bir yerde link vermemiş.

 

 

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.